Kedimi Kısırlaştırmam Gerek Ama Yapamıyorum

gizoz063

Merhaba herkese aralık ayından bu yana kedi annesiyim her şey gayet güzel gidiyor öğrenci olduğum için birtakım maddi zorluklar çekiyor olsam da genel ihtiyaçlarına ve bakımına para yetirmeye çalışıyorum olabildiğince. Fakat şöyle bir sıkıntım var kedim iki yaşında ve henüz kısır olmayan bir erkek. Başta sahiplenirken eski sahibine kısırlaştıracak param olmadığını ve kısır olmadığı için sahiplenemeyeceğimi söylemiştim ve o da kısırlaştırma masraflarını karşılarım ben demişti. 5 aydır ertelendi ertelendi en son dedi ki ben işten ayrıldım şu an işsizim o yüzden sana para yollayamıyorum. Şu anda ben de zorluk yaşıyorum kendi yediğimden önce kedimin yediğini alıyorum rahat ettirmeye çalışıyorum ama bariz belli kedim kızgınlık döneminde evin içinde bağırıyor sürekli mutsuz. Elimden de bir şey gelmiyor korkuyorum. Bu durumu hafifletebileceğim bi yöntem var mı acaba? Siz bu dönemlerden geçtiyseniz neler yaptınız?

19 CEVAP

minnoskoss_123

@arzukurtcoach haklısınız. Şahsen ben kumbara yaparak aşı parasını, bakım malzemelerinin parasını biriktirdim. Şuan kısırlaştırma parasını biriktiriyorum ve bitirmeme çok az kaldı. Çok gerekli birşey.

Busenurozyurt

Dışkapı veteriner kliniğini önerebilirim. Sanırım piyasaya göre daha ucuz ve iyi bir yermiş.

bappatan

Üniversitede sadece 150 lira kısırlaştırmak bir de aparatlarını bünyesinde bulunan eczaneden yemin etmenizi istiyorlar onlar da 175 lira civarı tutuyor ben de dişi kedim için gittiğimde 425 lira bir tutar talep edildi toplamda şok oldum çünkü listede sadece 240 lira yazıyordu. Aslında araştırmak bir işe yaramıyor tecrübesi olan insanları dinlemek daha faydalı bu konularda...

bappatan

Batıkent’te bir veteriner erkek kedileri 150 ye dışkapı veteriner kliniği de 200 liraya yapıyor hala araştırıyorsanız bu ikisi en uygunu.