Kedimi Kısırlaştırmam Gerek Ama Yapamıyorum

gizoz063

Merhaba herkese aralık ayından bu yana kedi annesiyim her şey gayet güzel gidiyor öğrenci olduğum için birtakım maddi zorluklar çekiyor olsam da genel ihtiyaçlarına ve bakımına para yetirmeye çalışıyorum olabildiğince. Fakat şöyle bir sıkıntım var kedim iki yaşında ve henüz kısır olmayan bir erkek. Başta sahiplenirken eski sahibine kısırlaştıracak param olmadığını ve kısır olmadığı için sahiplenemeyeceğimi söylemiştim ve o da kısırlaştırma masraflarını karşılarım ben demişti. 5 aydır ertelendi ertelendi en son dedi ki ben işten ayrıldım şu an işsizim o yüzden sana para yollayamıyorum. Şu anda ben de zorluk yaşıyorum kendi yediğimden önce kedimin yediğini alıyorum rahat ettirmeye çalışıyorum ama bariz belli kedim kızgınlık döneminde evin içinde bağırıyor sürekli mutsuz. Elimden de bir şey gelmiyor korkuyorum. Bu durumu hafifletebileceğim bi yöntem var mı acaba? Siz bu dönemlerden geçtiyseniz neler yaptınız?

19 CEVAP

gizoz063

Buradaki belediyelerle konuştum sokak kedisi olmadığı sürece kısırlaştırmıyorlar benim kedim de bariz cinsi belli maalesef. Öğrenci indirimi yapılma olasılığını sormadım bir de onu sorayım. Dişi olsa hapı yutmuştum allahtan erkek. Bu arada ankara üniversitesinde 300 civarı olması gerekiyor araştırmıştım. Ve kurtuluşta dediğiniz yere de bakmıştım maalesef kapanmış. Şans pek benden yana değil sanırım :D şimdilik yora yora uyutmayı denemek durumundayım sanırım. Yardım edebilecek olanlarınız veya tanıdıklarınız varsa bana özelden yazarsanız çok sevinirim. Cevaplarınız için teşekkürler

Gamzessven

Belediyeye bağlı yerlerler genelde daha uygun oluyor oralara bir sorun isterseniz. Ya da özelde durumunuzu anlatıp taksit taksit ödeseniz? Anlaşma yaptığınız kişi de durumu müsait olunca göndersin yine ama siz onu beklemeyin bence :( bu durumu idare etmenin bir yolu yok çünkü bir yerden sonra oyunu da reddedip sadece miyavlıyorlar.

bappatan

Ankara üniversitesinde kısırlaştırma ücreti tam 420 lira neresi ucuz? Karşısında bir veteriner var 300 e yapıyor yani bu dişi için geçerli ama erkeklerde de oran aynıdır. Kurtuluş parkında bir yer var belediyenin sokak kedisi diye götürdüğünüzde ücretsiz kısorlaştırıp veriyolar ancak kulağına ufak bir kesik bırakıyorlar. Sahibi benim derseniz kısırlaştırmıyorlar. Kedilerimi orada kısırlaştırdım gerçi benim sahiplenmeye niyetim yoktu ama sonrasında bikaçını eve aldım (kendini savunamayanları) öyle yerler bulunduğunuz şehirde mutlaka vardır. Kısırlaştırmadığınız taktirde ne kadar oyun da oynasanız sakinleşmeyecektir. Dışarı saldanız kim bilir ne hastalık kapar çok zor bir durum...

Ben hayvan sahiplenen herkese kumbara öneriyorum. Günde 1 tl olsa atılmalı. Günde 2 tl biriktirilseydi kısırlaştırma parası toplanmış olurdu. Sadace kısırlaştırma değil tüm hastalık aşı vs için kumbara öneriyorum. Yoksa ekstra çıkan herşey göze batıyor.

gizoz063

Ankarada yaşıyorum ben ankara üniversitesinde daha uygun fiyatlı oluyormuş ama yine öğrenci olunca bana hiç yoktan elden çıkarabileceğim 250 300 liram olmuyor tabi. Aşı dönemini yeni atlattık zaten baya sarsıldı durumum. Bu arada kısırlaştırmanın kesinlikle taraftarıyım. Taksitle kabul edeceklerini sanmıyorum en son sorduğumda bana gülmüşlerdi

Luckysmom

Öncelikle tebrik ediyorum böyle bilinçli olduğunuz için. Pes etmeyin, mutlaka durumunuzu anlayıp öğrenci indirimi yapacak bi veteriner bulabilirsiniz. Ben de sizin şuan yaşadığınız şeyi yaşamıştım. Adana da olsa vet önerebilirdim. Ankarada ki veterinerle görüşün tek tek araştırın.

Arthur4

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar var 500 tl limitli onlara başvursaniz da ordan çektirip taksitle ödeyebilir misiniz

minnoskoss_123

Onunla bol bol oynayın enerjisini atsın. Bu süreçte asla onu başka kedilerle karşılaştırmayın, saldırabilir, çiftleşebilir. Dışarı da çıkmasın. Kısırlaştırmaya gücünüz yeterse kısırlaştırın. Kedinize ve sokak hayvanlarına çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız. Kısırlaştırmanın yanında olduğunuz için teşekkür ediyorum:) Çünkü bazı insanlar sırf kendi zevkleri için hayvanları bilinçli olarak çiftleştiriyorlar.

Sselin1

Taksiti kabul eden yerlerde var başka yerlere de sormanizi tavsiye ederim ben hatayda yasadigim icin size veteriner tavsiye edemiyorum ama yasadiginiz yerde bilgisi olan birileri vardir. Yada size borç verecek birilerini bulursunuz belki ona taksitle ödersiniz. Umarim bir sekilde kisirlastirabilirsiniz

Bamboo

Sizi çok iyi anlıyorum. Bir öğrenci olarak kedi bakımı bazen çok zor oluyor ama vicdanımız onlardan ayrı kalmayada ek vermiyor. Bazı belediyelerde de ücretsiz kısırlaştırma yapıldığını duymuştum bir araştırmanızı öneririm. Gündüzleri onunla oyun oynayıp iyice yorun sonra bebekler gibi huzurlu bir şekilde uyuyorlar ve sizide uyutuyorlar :)

Luckysmom

Erkek kedilerde dişi kadar ücret istemiyorlar, dişi için 300 diyorsa erkek için 200 -150 diyorlar. Siz öğrenciyim derseniz bi şekilde yardım edebilirler -umarım ederler

Sevgi5

Kedinizin cinsi nedir.ben kedimi kurtuluş parkında kisirlasitirdim sokak hayvanlari ait hastane bircok ev kedisi orda kisirlastiriliyor sahibi sokak kedisi diyor ama belli yani en azindan sizden kediyi sokaktan bulmus gubi yaparak kisirlastirabilirsiniz

gizoz063

Sevgi5 yukarda da söylediğim gibi kurtuluştaki yer kapanmış belediyeler de zaten kabul etmiyor bembeyaz mavi gözlü kedi. Kimi kandırmaya çalışıyorsunuz derler

GULLUKAVAK

Merhaba hayatım ben öğrenciyim ve evimin önünde buldum sanırım sokağa atmıişlar falan de ne olacak dene bi belki kabul ederler

minnoskoss_123

Belediyede çalışan bir tanıdığınız varsa belediyelerin kısırlaştırma merkezlerinde ücretsiz yapabilirsiniz. Benim bir arkadaşım öyle yaptı. Torpil meselesi anlayacağınız:/