İyi Günler Kedimin Cinsini Bilmiyorum, Fotoğraf Göndersem

Zeer

Gözleri yeşil, dişi,

35 CEVAP

Cansumuezza

gözleri değişir büyünce siyah olur muhtemelen,melez bir kedi ama bu güzellik bu minnoşluk nedirr

guineapigela

Melez bi kedi belirli bi cinsi yok sanirim ama cook tatllli

LIGHTNING

Kedinin tekir olması için alnında m olması gerekmez :)
Tekir kürk rengidir. Biz tüm anadolu sokak kedilerini kırma kedileri tekir olarak adlandırıyoruz.

Örneğin :)
Bağlantı (Link) açıklamasını girin

Ayse_naz_G

Tekir.

GULLUKAVAK

boşver cinsini çok sevimli bir minnoş o maşallah

minnoskoss_123

Bir kedinin tekir olması için alnında bariz ''M'' işareti bulunur. Sizinkinde yok sanırım.

Ayse_naz_G

Beyaz tekir olur,çokta tatlı. Uzun ömürler dilerim :)

dilekz

Gen sadece anneden aktarılan bir şey değildir babadan da gelir. Bunun dışında çekinik olarak taşınabilir ancak bu özelliği gösterip göstermemek ayrı bir şeydir. Beyaz bir kedide tekir geni taşıyıcılığı bulunabilir bu tekir olduğunu göstermez. Tıpkı kahverengi gözlü anne babadan mavi gözlü çocuk doğması gibidir. İkisi de geni taşır ancak bu anneyle babaya mavi gözlü diyemeyeceğimiz gibi tekir yavrusu olan her kediye de tekir denmez. Alacalı tekir olabilir. Bu da kürkte bazı bölgelerde tek renk bazı bölgelerde tekir deseni görülür. M işareti bu kedilerin yüz bölgeleri genellikle kürk deseninde olduğu için en belirgin özelliklerden biri olarak kabul edilmiştir.

Zeer

Tekir beyaz olmaz demişti bi arkadaş

Tam1cat

Halis muhlis Anadolu kedisi, ömrü de kendi gibi güzel olsun

dilekz

Tekir kürk desenidir ve alın bölgesinde M şekli olması en belirleyici özelliklerdendir. Sokak kedilerine tekir denmesi yanlıştır. Onlar melez ırklardır ancak melez ırklardan kürkü tekir (yani bildiğimiz yaygın olan çizgili) olanlara tekir denilebilir. Nasıl sokakta gördüğümüz her gri kedi british shorthair değilse her sokak kedisi de tekir değildir.
Sizin kedinizin ırkını bilmiyorum, büyük ihtimalle melezdir ancak kürk deseni tekir değil ona emin olabilirsiniz :)

limis

Internette bicolor cat diye aratırsanız sizin minigin büyüğünü görebilirsiniz.
Ayrıca kedinin alnında m işareti olup olmaması tekir olup olmadığını göstermez. Benim büyük kedimin annesi ankara kedisiydi kürkünde hic bir şey yoktu ama yavruların bazıları m işaretiyle doğdu. M işaretini tekir olarak algılayabilmek için yanaklarda da çizgilerin devam etmesi gerek.

GammaLamina

Klasik tekir deseni dışında ondan fazla tekir rengi ve deseni var. Kedinizi kürk deseni olarak tekir gibi görünmese de sokak kedisi demediklerinden (benim gri beyaz kedim de sizin kediniz gibi. Pasaportunda tekir yazıyor.) bir ırkmış gibi tekir kabul edebilirsiniz. Yüzü, gözü, burun ve ağız yapısı cins bir kedi olduğunu düşündürtmüyor.

dlwlrma

Tekir, postu siyah çubuklarla ve beneklerle süslü, kül renginde veya boz olan çoğunlukla kafasının ön tarafında "M" harfine benzer deseni olan melez ırklı bir kedi türüdür. Afrika Vahşi Kedisi ve Avrupa'nın Mahalli Vahşi Kedisi karışımıdır. Sokak kedilerinin çoğunluğu bu melez ırktandır.

dlwlrma

Tekir, postu siyah çubuklarla ve beneklerle süslü, kül renginde veya boz olan çoğunlukla kafasının ön tarafında "M" harfine benzer deseni olan melez ırklı bir kedi türüdür. Afrika Vahşi Kedisi ve Avrupa'nın Mahalli Vahşi Kedisi karışımıdır. Sokak kedilerinin çoğunluğu bu melez ırktandır.