Köpeklerim Yalnızken Masanın Ayaklarını Kemiriyor!!?

Yasiincann

İyi günler herkese arkadaşlar 2 tane Samoyed cinsi köpeğim var biri erkek diğeri dişi evde yalnız kaldıklarında mutfağın masasının ayaklarını falan dişliyorlar eve geldiğimde gösterip hayır diyerek kızıyorum ama fayda etmiyor masa çökecek yani yakında bir de mesela 3-4 saat dışarıda oluyorum evin içine yapmasınlar diye de genelde balkonu açıyoruz, eve geliyorum 3-4 saat içinde balkonda çiş görüyorum kızıp balkona kapatıyorum 1 saat geçiyo açayım diyorum bakıyorum yine o kapalı kaldıkları zaman ceza anlamında kapatıyorum yine oraya çiş yapmış oluyorlar. Normalde her gün tuvaletleri için dışarı çıkartıyorum ne yapmam gerekiyor bunları önlemek için fikir ve önerilere açığım

4 CEVAP

gozdeyilmaz

Öncelikle yaşları ne ya da kaç aylıklar çünkü tuvalet eğitimine küçükken alışmaları daha kolay oluyor genelde masa için maalesef bir bilgim yok ama kemirebilecekleri oyuncaklar alırsanız belki faydası olur

Yasiincann

Dişi 9 aylık erkek 1 yaşında 3-4 aydır dışarı alıştırmaya çalışıyorum evde yapıyorlardı eskiden

NUSECE

Dostlarınızın yaşlarına bakıldığında tuvalet eğitimi için biraz geç kalınmış gibi görünüyor. Acizhane tavsiyem cezalandırmanın bir sonuç doğurmayacağını asla unutmamanız olacaktır . Bir süre eğitim maksatlı olarak Balkonda kullanabileceğiniz (çok uygun maliyetli) plastik, ızgaralı tuvalet aparatları var. Pet Shop veya veterinerler de bulabilirsiniz.

Sancarduygu

Bizim Venüs de sürekli bir şeyleri kemiriyordu, özellikle de evde yalnız kaldığı zamanlarda. Biz evden çıkacağımız zaman halat, top vs. oyuncaklarını sürekli bulunduğu yere bıraktık ve bir süre sonra kendiliğinden bu alışkanlığını terk edip, oyuncaklarıyla oynamaya başladı. Tuvalet için ise net bir çözüm maalesef ki yok.