Kedi Çiftleştirme

gozdeyilmaz

Arkadaşlar öncelikle bu bir soru değil sitede kedisini ya da evcil hayvanını çiftleştirmek isteyenlere az da olsa bilgi vermek içi açtığım bir başlık. Evet çok sevimliler evet küçük yavruları da öyle ama dışarıda bir sürü sokakta büyümek isteyen canlı var. Tabii ki herkes elinden geldiğince dışarıdakilere bakıyordur ama hiçbiri eve alıp beslemekle aynı olmaz. Daha sonraları burada sorular görüyoruz bir sorun olduğunda tedavi masrafını karşılayamamak gibi hepimiz insanız bu normal olabilir. Ama bir canlıya çok iyi bir şekilde bakabilecekken maddi ve manevi olarak birkaç canlıya bakılmaya çalışıldığında yetersiz kalınıyor. Daha sonraları yavrular sahiplenilmiyor hastalanıyor vs. Herkesin kendi kararıdır belki ama onlar açısında düşünüldüğünde annelik hissinin olmadığı canlılara doğum yaptırmak ne kadar doğru. Kaldı ki bu hiç de kolay bir şey değil çiftleşme-doğum-sonrasında bakım hiçbir rahatsızlığı olmayan canlılar bile doğumdan sonra halsiz düşebiliyor. Bize anı kalsın diyerek onlara bunu yapmayın

4 CEVAP

Ayse_naz_G

Çok dpğru sokaklarda onlarca yavru var ondan bi anı kalsın doyerek yavrulatmak en büyük sacmalık hem anneye hem yavrulara eziyet etmiş olursunuz sadece kediler değil tüm hayvanlar,birde bunu ticarete dönüştüren beyinsizler var düşünsenize siz bir evcil hayvansınız ve sahibiniz daha siz hamile bile değilken doğacak yavruların ne kadar para edeceğini hesaplıyor birde bunu yavruların yerine düşünün sizi para uğruna oyuncak ediyorlar soruyorum sana bunu sana yapsak gerçekten MUTLU OLURMUSUN? cevap belli HAYIR değilmi? İşte size yapılmak istemediğiniz şeyi başka birisine bu hayvan dahi olsa YAPMA...

Ayse_naz_G

Bumun adına açılmış onlarca başlık peki örn;"kedimi çiftleştirmek istiyorum." burası güya hayvansever bir site...

Luckysmom

Kimse o yavrulara bakmıyor, sizene bakcaz diyen sözde hayvansever yarın birgün param yetmiyo diyip sokağa atıyor bunlar hep olan şeyler. Önce bakacam diyip sonra hepsinin gideceği ev belli diyenler net para karşılığı satıyor. Kendi kedisi doğurcakmışta,sokaktakilere de almış da 8 yavruya hemen yuva bulmuş... Yersen! 8 tane yuva bulduysa söylesin bilelim kimmiş onlar? Olan sokaktakilere barınaktakilere oluyor.

Sonra gelip cins yavrularım özürlü doğdu yok şurasında bişi var yok annesinin sütü bitti yardım edin diye başlık açıyorlar, tenezzül etmicem cevap vermeye hiç umrumda değil bundan sonra.

gozdeyilmaz

aynen öyle gerçekten çok üzülüyorum bu soru-cevap platformu adı üstünde soru sormak için her şey geçiyor sonra olan yavrulara oluyor bazıları da sırf kısırlaştırma ücreti ödememek için bunu yapıyor gerçekten tüm sorumluluklarını alamayacak kimsenin bir canlı sahiplenmemesi gerek