Yavru Ve Yetişkin Kedi Mamaları

CatBarney

Merhaba.Dün veterinere gittiğim de yavru 2 aylık olan kedim yetişkin maması yemesin dedi yetişkin mamalarının proteini yavruya fazla geleceğini söyledi.Ancak ben tam tersi olarak biliyorum bilen birisi aydınlatabilir mi beni ?

6 CEVAP

Sselin1

Yavru kedi mamasinin protein orani yag orani ve vitamin degerleri daha yuksek olur

CatBarney

Aradığım cevap buydu.Teşekkürler. @Ssselin1

gozdeyilmaz

bana kalırsa da yememeli adı üstünde yavru ve yetişkin olarak ayrılıyor mamalar hem içerikleri açısında hem de yetişkin mamaları daha iri taneli oluyor ve yavrular yemekte zorlanıyor. Şöyle düşünün küçük çocuklar nasıl ki yetişkin bireylerle aynı şeyleri yiyemiyorlar bu da öyle ikisinin alması gereken besin değeri ya da besinler farklı olabiliyor.

gozdeyilmaz

annesi emzirmeyi bıraktı mı biraz daha emse onun için daha iyi olurdu

Gamzessven

Veteriner yorgunluktan ters söyledi herhalde :d kittenların protein ve kalsiyum oranı daha fazla ihtiyaçları gereği

CatBarney

Evet annesi emzirmeyi bıraktı.O konu da hemfikiriz zaten yetişkşn mamasını yavru yemeli mi diye bi soru sormadım.Benim sorum mesela aynı marka iki mamanın yavru ve yetişkin mamalarının içerikleri, hangisinin protein vb. Değerleri daha yüksek olur.Yanlış anladınız beni sanırım :) @gozdeyilmaz