Evde Kedi Maması Tarifi

Tam1cat

Herkese merhaba. İnternette birçok tarif buldum bu konuyla alakalı. Ciğer, havuç, kabak ve pirinç ile bir tarifi deneyeceğim birazdan. Sizin evde kedileriniz için yaptığınız tarifler var mı? Varsa ve beni aydınlatırsanız çok sevinirim :)

5 CEVAP

Sudeckmkc

1-Patates yulaf havuç ve yarım kilo tavuğu beraber haşlayıp ezilmiş ya da püre halinde verebilirsiniz
2- kinoayı suda 15 dakika beklettikten sonra 7/8 defa yıkayıp (üst katmanındaki acı tadın gitmesi için) kabak ve bulgurla tavuk haşlayıp verebilirsiniz.
3- balkabağını fırınladıktan sonra pişmiş ıspanak ve kıymayı püre yapıp verebilirsiniz.
4- makarna ve tavuk haşlayıp püre yapıp verebilirsiniz
5-kediniz alerjik bir kedi değilse az tuzlu beyaz peynirle çırpılmış yumurtayı karıştırıp verebilirsiniz
Yukarıdaki tüm tarifler için tavuk yerine başka bir et çeşidi de kullanabilirsiniz.

Cansumuezza

inanın kimsenin yaptığını kimsenin kedisi yemiyor :D sizin kedinizin damak zevkine göre malzemeleri karıştırıp yapmanıx lazım örneğin benim kız ağzına ciğer ve kuzu sürmüyor

gozdeyilmaz

ilk başta ölçüleri az tutarak yapmanızı tavsiye ederim biz bir tencere dolusu yaptık yüzüne bile bakmadı

Sudeckmkc

Yaz aylarında çok sıcaklarlarsa çileği muzu ya da şeftaliyi dondurup süzme yoğurtla blenderdan geçirip verebilirsiniz birazcık

Tam1cat

Benimkiler hiç seçici değil. Çok şanslıyım galiba. Aç oldukları için değil zevkine yiyorlar. Çubuk kraker için bile savaş veren cinsten. Mamasız da kalmıyorlar asla ama dediğim gibi hobileri yemek yemek. Evde dondurmayı falan onlardan saklanıp yiyoruz. :) bahsettiğiniz tarifleri de deneyeceğim. Eminim onları da yemem moduna girmezler. Çok teşekkür ederim