1 Aylık Annesiz Yavrunun Bakımı

SenanurKsl

Bi arkadaşım annesiz 1 aylık yavru sahiplendi bakımı beslenmesi hakkında önerileriniz bildikleriniz nelerdir özellikle beslenme

10 CEVAP

Sselin1

Yavru kediler 5 haftalik olunca kati mamaya gecebilir. Haslama tavuk et yumurta verebilirsiniz ishal olmasin diye pirinc lapasi haslama patates yada bal kabagi ile karistirin. Yaptiginiz mamayla sut tozunu birlikte verebilirsiniz Eger kedi yemekte zorlaniyorsa hasladiginiz mamayi suyu ile süt tozu da ekleyip blendirdan gecirin ben biberonun agiz kismini mama akacak kadar kesip oyle iciriyordum. Kaptaki mamayi yalayarak yiyebiliyorsa biberona gerek yok tabi

Sselin1

Genta göz damlasi var fiyatida uygun gunde 2 defa kullanabilirsiniz. Çok cabuk geçiriyor

Gamzessven

Kesinlikle süt vermeyin hiçbir koşulda. Süt tozunu sulandırıp vermeniz daha iyi olacaktır 1 ay. İmuneks bence normal kedilere verilen miktarın yarısı kadar verilebilir basit bir vitamin çünkü ama bunu yine de veteriner olan birine sorun.

Luckysmom

Yavruyken çok iştahlı oluyorlar, kedi süt tozunu sulandırdığınızda verin, bir sonraki öğününde de kendi yaptığınız yaş mamayı verin. Bir sorun çıkacağını sanmıyorum benimki 1 buçuk aylıkken buldum annesizdi. Ve bi sorun yaşamadık

SenanurKsl

Teşekkürler arkadaşlar önerileriniz için bu arada kediler 2 oldu ikisi de minik dayanamadılar 2. Ciyide sahiplendiler annesix yavrular 1 aylıklar yaklaşık.

SenanurKsl

Kedi süt tozu alıcaz fakat ben yine de tedirginim ishal vs gibi durumlardan bende imuneks var mesela önerir misiniz bunun dışında yaş mama hazırlayıp sütle beeaber mi versek vs

SenanurKsl

Arkadaşlar yok mu cevap verecek birisi

SenanurKsl

Hayır zaten süt vermiycez yavru kedi süt tozu alıcaz aynı zmaanda ben etli bal kabaklı havuçlu yumurta sarılı yaş mama hazırlayıp robottan geçiricem. Sadece süt tozuna da güvenemiyorum ishal yapar diye acaba diyorum yaptığım yaş mamayı süt tozuyla haIrladığımız sütle sulandırıp mı versek toksa direk süt tozuna güvenebilir miyiz tecrübeli arkadaşalsra sorum bu

SenanurKsl

Bir de kedilerden birinin gözü akıyormuş ne yapmak gerekir ben de bir kediler için göz solüsyonu vardı işe yarar mı

SenanurKsl

Çook teşekkürler ☺️