Egitim

gokceyigit

köpeğimi birbuçuk yaşında sahiplendim.İtaat konusunda sıkıntı cekiyorum komutlarımı pek dinlemiyor bu yaşta olan bir köpek komut egitimi alabilirmi lütfen yardımcı olurmusunuz

2 CEVAP

zeynosece

Hiçbir sey için geç değildir. Köpekler sürü psikolojisi ile yaşar. Her sürünün de bir lideri vardır. O sizi sürüsünden bi birey olarak görüyor. Yani insan olduğunuzu bilmiyor. Size baskınlık taslaması veya söz dinlememesi de sizin baskınlığınızı kabul etmediğinden dolayı ortaya çıkan bir durumdur. Yani demem o ki ona lider olanın siz olduğunuzu göstermeniz gerek. Ödül- ceza yöntemi işe yarayabilir bu durumda. Mesela sizi dinlemedi mi ceza vereceksiniz. Size itaat etti sözünüzü dinledi komutunuza uydu bu sefer de sevdiği bi şey verebilir veya aferin oğlum/kızım diyerek sevip okşayabilirsiniz :)

kedi_sever123

Ben de 6 aylık bir kedi alıcam egitilir mi evine alışır mi merak ediyorum