Balkona Çıktığımda Kedimi Göğüs Tasmasıyla Yanıma Alsam Sıkıntı Olur Mu?

PsLuna

Luna üstüne kapı kapatılmasını hiç sevmiyor. Malum sıcak havalar geldi. Balkonda oturduğumda Lunayı göğüs tasmasıyla yanıma alsam olur mu? Kucağımda rahat zaten. Bi iki kere kontrollü şekilde yanımda çıkardım. Çok sevdi sıpa herhangi bir yere meyletmedi fayansları koklaya koklaya keşfetti güneşte yattı ama 3. kattayım sinek böcek kuş görür boşluğa hamle yapar diye çekiniyorum. Ağlar varmış ben onları kuramam pek de güvenemem açıkçası. Sadece ben onun yanındayken tasmasını sağlam bi yere tutturup onu rahat bırakabilir miyim? Sürekli kucağımda sıkılıyor çünkü

15 CEVAP

Arthur4

Göğüs tasmasına gerek yok bence balkonunuz nasıl bilmiyorum ama balkona çıktığınızda 5-10 dk takip etseniz sıkıntı olmaz diye düşünüyorum hem o da biraz disariyla tanısmis olur. Bizim teras var benimkisi geziyor terasta kuşlara falan bakıyor hiç atlamaya çalışmadı ama yine de takip ediyorum.

Betull_

Benim ki de 5 10 dk balkonda oturuyor bizim boslugumuzu gozetliyor sonra asmadan asagi inmeye çalışıyor

Hasaru

Kendiniz balkonda olmaya alışana kadar, siz de onun davranışlarını gözlemleyinceye kadar böyle yapılması doğru olur. En azından içiniz de rahat olur, her balkonda olduğunuzda tedirgin olmazsınız

Anonymus552223

Gozunuz onda olsun yeter. Atlayacagi zaman anlarsiniz, birden atlamazlar, once pozisyon alirlar

Elifozmen

Bizimki çok çıkıyor balkona baya seviyor oturup etrafı izleyip duruyor bizimse gözümüz sürekli üstünde hiç bir sorun olmadı şu ana kadar yanında olduğu sürece sorun yok bence

Elifozmen

Bizimki çok çıkıyor balkona baya seviyor oturup etrafı izleyip duruyor bizimse gözümüz sürekli üstünde hiç bir sorun olmadı şu ana kadar yanında olduğu sürece sorun yok bence

Luckysmom

Tehlikeyi seziyorlar, aşağı düşmekten onlar da korkuyorlar inanın. Kuş görüp atlama vs çok nadir oluyor, önceki yorumlara katılıyorum gözünüz üstünde olsun yeter

Ayse_naz_G

sizi korkutmak istemem ama halamın kedisi kuş yüzünden 4 kere balkondan düştü 5. katta oturuyorlar korku diye birşey yok neredeyse ama takip ederseniz birşey olmaz :)

Ben sandalye koyuyorum onun üstüne cikiyo tasmayida bağlıyorum demir e oturuyoruz öyle sıkıldığında gitmek istiyor zaten

Sudeckmkc

Kedi fileleri var düşük maliyetli ve kurması çok kolay çiviyi takıp fileyi bağlıyorsunuz yani o kadar. Bir önlem olmadan asla başkona falan bırakmayın

Gozdetemizel

Valla ben limonu bahcede bile zaptedemiyorum kackere kurtuldu o tasmadan.zaten biseye atlayacagi zaman popoyu salliyor.oyuzden ev hapsinde.

GULLUKAVAK

Kesinlikle önlem alın arkadaşımın kedisi 3 . kattan düştü bacağı kırıldı lütfen tasmasını takın tedbirinizi alın sonra üzülmeyin

PsLuna

Teşekkür ederim hepinize

-Asil-

Bence önlem almak en iyisi anlık bir olay sizde pişmanlığa sebebiyet verebilir. Gözümle takip edip yetişememekten korkuyorum şahsen. biz kucakta ya da tutarak bakıyoruz ya bu şekilde ya da tasmayla çıkarmakta fayda var :)

beautifulcat

Göğüs tasması ile çıkarmanızı şiddetle tavsiye ederim, inanın özellikle yaz aylarında kliniklere balkondan düşme ile gelen o kadar çok kedi var ki.. Hiç o riski almayın hatta tasmanın ucunu bir yere bağlamaktansa mümkünse tasma sizin bileğinize takılı olsun.