Prednol Ve Batikon Kullanıyoruz. 4 Gündür Hiç Bi Gelişme Yok Bilgisi Olan Lütfen Yardımcı Olabilirmi

Aybike00

Veterinere götürdüğümde hemogram ve leishmania testi yaptı ikisindede sorun yok. Ne oldugu belirsiz sarı siyah pütürcükler oluştu. Prednol ve batikon kullanmamızı söyledi 4 gündür hiç bi gelişme Yok lütfen bileğisin olan yardımcı olabilir mi prednol ağır bi ilaç zarar vermesinden korkuyorum.

5 CEVAP

Gozdetemizel

Bu mantar tarzi bisey mi?eger oyleyse ecosinefer den cogu insan cok memnun.

Aybike00

Çok teşekkür ederim.bende başka bir veterinere danıştım söylediklerinizi söyledi. Leishmania test yaptırdım negatif çıktı fakat gittiğim veteriner kortizon kullanmamı isteyince olan hastalık iyice arttı. Kullandığınız antibiyotik enfeksiyona karşı mı yoksa Demoteks için miBana kullandığınız ilaçları söyler misiniz rica etsem

Aybike00

Tahlillerde bir şey çıkmadı bir buçuk hafta önce yaptırdık suan ön bacakları derisi kırmızı ve pul pul dökülüyor göbek kısmı da aynı şekilde dökülüyor orası kırmızı değil ama. Mantar için ayrı bi test varmı acaba lütfen yardımcı olun

Ciselilter

Demodeks uyuzu olablir mi? prednol kaşıntıyı azaltır evet kortizon ama hastalığı güçlendirebilir ,demodeks ve leichmania atlattık bir önceki veteriner bilmeden prednol verdi diğer köpeğimizi iyileştiren vet bırakın hastalığı tetikler dedi bıraktık , 2 günde bir verilen ilaçla yıkadık antibiyotik ve glucantime kullanımıyla kurtulduk. Leichmania değilse muhakak benzer bir deri hastalığı yani demem o ki kortizon her zaman iyi birşey değil kaşıntıyı azaltır ama hastalığı içten tetikler . İyice bir araştırın derim

ByYilmaz

Alerjik Dermatit, Kıl kökü iltihabı ve Cilt tümörü olabilir. Bir nokta üzerine araştırmak yerine bir kaç etken üzerine araştırma yapılmalı. Örnek alınarak incelenmeli.