Tahıllı Mama Mı Tahılsız Mama Mı?

Hasaru

Tahıllı mama mı daha faydalı Tahilsiz mı? N&D mama alacaktım ve 2 tipi olduğunu gördüm. Hangisini almalıyım?

12 CEVAP

Cansumuezza

evde yatması yada yatmaması önemli değil kedilerin ana besin kaynağı protein ve yağdır. her halükarda sindirim sistemleri tahıl sindirmek için değil protein sindirmek için yaratılmıştır.

Ahsenbb

Neye göre tahıllı veya tahılsız deniyor gerçekten hiç anlamıyorum.
İçerikleri bakarak almak zorundayız.Kısır bir kediye veya yetişkin bir kediye tahılsız olan %44 protein oranını vermek ne kadar sağlıklı?Bir bengal kedisi beslemiyorsak kedide üriner problemlere yol açabiliriz.
N&D güzel bir mama.Kedinizi siz daha iyi tanıyorsunuz akşama kadar yatan bir kediye tahılsız bir mama mantıklı mı?
İçeriklerini araştırarak ancak bir sonuca ulaşabiliriz.Kedinizi en iyi siz tanıyorsunuz unutmayın.

Hasaru

Yorumlarınız için teşekkürler. Ilk kedim olduğu için ve henüz 1 aydır bizde olduğu için olaylara çok vakıf değilim sizlere sorarak öğrenmeye çalışıyorum

Cansumuezza

ama Nd düşük tahıllıyı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz

Gamzessven

Bütçeni etkilemiyorsa tahılsız nd al. Ama düşük tahıllı ndnin fiyatı daha uygun geliyorsa ve sırf tahılsız olsun diye marka değiştireceksen düşük tahıllı nd al. Diğer markaların tahılsız seçeneğinden daha fazla protein var düşük tahıllı ndde.

minnoskoss_123

Tahılsız.

Ahsenbb

Linki atarken son yazılanıda bir okusaydınız keşke.Benim bahsettiğim protein oranına değiniyor.N&D karşılaştırması yaptım ben ayrıca farklı bir markadan bahsediyor orda.
Ben iyi bir veterinerle konuştum bu mevzuyu bu yüzden içim rahat.Sizde bildiğiniz gibi yapın

Luckysmom

ND Düşük tahıllı serisi az miktarda gdo içermeyen ilkel tahıllar kullanılarak üretiliyor, büyük bir çoğunluğu yine etten oluşuyor mamanın. Kedinize bir zararı olacağını sanmıyorum biz kullanıyoruz ve gerçekten memnunuz. Tahılsız mamaya geçiş yapacaksanız geçiş için de önerilen bir mama

srplzngl

@Ahsenbb
ben linki size cevaben paylasmadim. daha once okudugum, soruyla ilintili bir blog yazisini belki yardimci olur diye dusunerek gonderdim.
ilk okudugumda bu yazi bahsettigi konuyla ilgili olarak beni tatmin ettigi icin burada paylasmadan once tekrar okumadim.