Yavru Tavşan Sahiplendim Ne Yedirmeliyim?

Bugün tavşan sahiplendim. Kaç aylık bir fikrim yok.
Petshoplardan alınan yemlerle mi beslemeliyim yoksa farklı bir şey mi yedirmeliyim?

4 CEVAP

Ayse_naz_G

fazla marul vermeyin,havuç verebilirsiniz rendelenmiş,ama genellikle tavşan yemi verin.

metinoz

tam türk işi olmuş,tavşanlar hakkında bilgi sahibi olmadanmı tavşan aldınız ? türkün aklı ya kaçarken ya s...

Kuru mama olarak düzenli kuru yonca ve pelet yem vermelisiniz. Pet shoplarda satılan klasik tavşan yemleri tavşanların asıl ömürleri 10 yılken 5 yıla düşürür. Versele Laga mama en kaliteli tavşan mama markasıdır. Fiyatından dolayı almak istemezseniz içeriğinde yalnız pelet olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer fotoğrafını paylaşırsanız kaç aylık olduğunu, yeşilliğe ne zaman geçeceğinizi vs. söyleyebilirim.

Kimglenn

Benimde yavru tavşanım var.
Kuru ot,mısır,havuç,biraz salatalık kabuğu ve pelet yem verebilirsin ama asla yediğiniz şeylerden vermeyim (şeker,cips,gofret vs.)