Kedi Diş Problemi!

Gamzessven

Kedimin bağışıklığından dolayı dişlerinde geçmeyen bir gingivit sorunu var. Diş etleri kırmızı ve çürümeye yatkın. Sanikiss vitamin ve dentavedin gibi kaliteli ağız bakım ürünleri kullandık ama fayda etmiyor. Yine böyle kaliteli ağız bakım ürünü önerebilecek var mı?

5 CEVAP

srplzngl

kizariklik cok ileri seviyede mi?
hafif kizarikliklara hindistan cevizi yagiyla masaj yapmak cok iyi geliyor ama cok ilerlediyse ne derecede fayda eder bilemiyorum.

srplzngl

isterseniz biraz suyla seyreltip kulak cubuguyla gunde 2 kere dis etlerine masaj yapabilirsiniz.
ben biraz kizariklik gordugumde yagi seyreltmeden parmagimla uyguluyordum, daha rahat oluyordu.
korkmaniza gerek yok. ilk defa hindistan cevizi yagi kullanacaksaniz ilk kullanimdan sonra kedinizin diskisini vs. takip edersiniz.

dis etlerine greyfurt ve uzum cekirdegi ozu de iyi geliyor diye biliyorum ama boyle yaglari vs. hayvanlarda kullanacagimiz zaman urunleri dikkatli secmek gerekiyor o yuzden bir sey diyemeyecegim.

Gamzessven

Biraz ileri evet. Seyreltmek falan gerekiyor mu öyle ürünlerden korkuyorum hafif

Gamzessven

Seyreltip kulak çubuğuyla yapmak mantıklı geldi. Dışkısında ne olabilir aklımda bulunsun?

srplzngl

Yani dokunursa dışkısının kıvamından anlayabilirsiniz