2 Aylık Kedim Kuru Mama Yemiyor

Bkt55

Merhaba 2 aylık bi kedi sahiplendim ne yaptıysam kuru mama yediremedim birsürü marka da denedim yok aç kalırsa belki yer dedim kuru mamadan başka şey vermedim iki gün aç gezdi yine yok yaşla kuruyu karıştırıyorum yaşı yiyor kuruyu bırakıyor ne yapmalıyım

11 CEVAP

Sselin1

Hangi markalari kullandiniz

Gamzessven

Denediğiniz tüm mamalar neliydi? Belki aromasını sevmemiştir. Nd kitten çok kaliteli matisse de öyle. İçinde et çok olduğu için beğeneceğini düşünüyorum

limis

Biraz ıslatıp yumuşatarak vermeyi deneyin.

Bkt55

Neler denemedim suyla su süt karışık tawuk suyuyla ıslattım yok yemiyor

Bkt55

Acemilikten ilk enjoy aldm yemedi weterinerm proplan verdi yemedi wiskas denedim onu biraz yedi ama yorumlar kötü onunlada ilgili bilemedim öneriniz war mı

Arthur4

Yavru maması aliyosunuz değil mi ufak taneli

Bkt55

Evet yavru maması bizimki yaş mamada çok seçici balıklı olanları yiyor sadece kurudada wiskası beğendi ona benzeyen daha kaliteli bir mama warmı bildiğiniz

Bkt55

Tavukluydu belki aromasını beğenmemiştir bnde öyle düşündüm reflex nasıl acaba onuda duymuştum

minnoskoss_123

Matisse, N&D, Orijen, Acana veya Sanabelle deneyin. Onları da yemezse yaş mama ile kuru mamayı karıştırıp verin. Saydığınız mamalar berbat ötesi onları birdaha almayın boşu boşuna:)

Bkt55

Teşekkür ederim küçük boylarından bakıp denicem aldıklarımız hep boşa gitti zaten

beautifulcat

Yaş mamayla bulamaç haline getirin, tanelerini seçemeyecek kadar yaş mamaya bulayın. Zamanla içindeki kuru mama miktarını arttırarak yaş mama miktarını azaltabilirsiniz. Nispeten alışması daha kolay olacaktır.