Günlük Kaç Gram Verilmeli

TugbaAytekin

Merhaba. Vetmate uygulamasinda bir soru okudum 5 aylik 2.5 kg kediye gunluk 100 gr mama veriyormus sahibi akşamlari bazen eklemede yapiyormus. Benim kizim 8 ayligi gecti gunluk 50 gr veriyorum kilosuda 3kg. Az mi veriyorum acaba? Arada yaş mamayı 3 gün e bölüp sabahlari veriyorum (kuru mama ayni miktarda veriyorum )

13 CEVAP

Arthur4

Ben tabağında bittiğinde dolduruyorum. benimki de 5 aylık çok ufaklar daha ileriki dönemlerde kilo problemi olursa eğer günlük sınırlanmali diye düşünüyorum, şuan büyüme evresinde olduğu için aç bırakmaya gerek yok bence. Bizim veteriner de aynı fikirde bittikçe doldurursun demişti ufak olduğu için.

smgbkrccc

Ben mama kabını hiç boş bırakmıyorum. Az az koyup sık sık yeniliyorum.

Gamzessven

Ben yavruyken mama kısılmasını gereksiz buluyorum. Kediler az az ve sık sık yemeyi sever. Mama kabına koyun yiyebildiği kadar yesin bence. Mamaların arkasında yazar genelde ne kadar verilmesi gerektiği ama 50 de az gibi. Siz 70 koyun o yine 50 yerse yesin

Gamzessven

Arkadaşınız da çok vermiyor bence kedi zaten o kadar yemiyordur. 2,5 kiloymuş yerse de yesin yiyerek büyüyecekler

Busedndn

Bizimkinin de kabında sürekli mama oluyor. Kapağı var bir de mama kabının, alıştı artık acıktığı zaman kafasıyla itip açıyor ve yiyor sonra biz tekrar kapatıyoruz

Faytekin

Mamalar uzerinde yazanlar ortalama gramajlar, birebir uygulamaniza gerek yok o kadar,15-20 gram yukari yada asagi oynayabilir bu rakamlar kedinin kilosuna,aktifligine,cinsine, yapısına vs..göre.kediniz 8 aylik ve kilosu cok degil zaten, haala büyüme așamasında,artirabilirsiniz biraz 50gr banada az geldi,kilo almaya bașlarsa düșürürsünüz zaten tekrardan 5-10 gr falan.

Gamzessven

Kediniz daha yavru korkmayın. Mama kabı hep önünde dolu olsun. Kilo almıyorlar büyümek için kullanıyorlar yediklerini. Kısırlaştırdıktan sonra kilo alıyorlar o zaman çok kısacaksınız zaten şimdi doya doya yesin ki zaten dediğim gibi 100 gr da koysanız max yiyeceği 65-70 gram yani hepsini yiyemiyorlar. Ama öğün olarak verince çok çok yemek zorunda kalıyorlar pek iyi bir durum değil. Az az sık sık yesin daha iyi

gozdeyilmaz

bana kalırsa o arkadaş fazla veriyor bizimkide şu an 1 yaşında sayılır kilosu 3.150 falan kedilerin yemesine bağlı aslında birazda ama 100 gr bana biraz fazla gibi geldi

Arthur4

Ki 100 gr yediğini de zannetmiyorum 2 günde anca yer 100 gr

TugbaAytekin

Kararsiz kaldim valla. Paketin uzerinde 45 gr yaziyo ama.

Gozdetemizel

Bizimde suan kilosuna gore 60 gram yemesi gerek.ve ben de yas mamayi 3 gune bolup veriyorum bazen 4. Gune bile sarkitiyorum.zaten 8aylik ve 2750 gr.100 gram bana cok geldi

TugbaAytekin

Bende artirayim o zaman 60 gr verim artik. Bir süre deneyeyim duruma göre azaltirim sonra

minnoskoss_123

Bizim mama kabımız küçük olduğu için az koyup bittikçe yeniliyoruz.