Çok Kötü Durumdayım

Galiba şki keedimde bşnamızın bodrumuna doğum yaptı. 5 yaşnda olan meou meouu gibi kedik sesler çıkarıyor bana ve tofiye kıh lıyor.eğer böyle giderse ailem taşiınacağımızı ve kedilere birdaha bakamayacağımı söyledi.ne lursunuz beni kurtarın.annem bana çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook kızıyor.

20 CEVAP

Gamzessven

Sizin aileniz de her şeye bir şey diyor. 20 gün sonra okullar kapandığında o hayvanlar sıcakta mahvolacak. Ayrıca güvensizlik yaratacak bir durum yok hayvanların fotoğraflarını gönderirsiniz onlar da ilan verir bu kadar basit. Ev adresinizi tcnizi falan vermeyeceksiniz merak etmeyin bir şey olmaz.

Gamzessven

Nd mama da alsanız onlar için en iyisi sahiplendirmek. Günde bir öğün mamayşa olacak iş değil bu. Bununla ilgilenen birileri varsa tanıdık onlara da söyleyebiirsiniz buraya güvenmiyorsanız.

Tam1cat

Ablacım, ailen seni tabiki korumak isteyecek. Lakin ben sana benimle kişisel bilgilerini paylaş demedim. Kediler için ilan açmak güvenlikli olmayan bir durum değil. Eğer güvenemiyorsan hayvanları senden teslim alacak insanlara, hangi şehirde olduğunu söylersen illaki birini bulurum ve tüm bu işlerle onlar ilgilenir. Kedilere mama verince peşinde koşturmaları, sevdirmeleri hoşuna gidiyor, sahiplendirmek istemiyor olabilirsin. Ki ben birazcık böyle hissettim. Bu biraz bencilce bir durum olur. Kendin ilan açmaya güvenemiyorsan bu konuda sana yardım edecek bir sürü insan bulunur.

önerileriniz için teşekkürler

Tam1cat

İnşallah dediğin gibi sahiplendirirsin.

Gamzessven

Annen daha dışarda bakmana kızıyor. Kendin sahiplenmeyebilirsin ama hayvansever birilerini bul ilan verin beraber.

Gamzessven

İyi de hayvan yeni doğum yapmış koruma içgüdüsüyle tabiki de kıhlar. Evden taşınacak bir durum yok anneniz neden kızıyor gerekçelerini söylesin açıklayalım

gerekçeleri şunlar;
kedilere mama veriyorsun,
peşime geliyorlar,
sadce kedi (bunun lakkası yok sadce 15 dk. kedimin yanına indim diye),
alıştılar sana,

ve birde evimizin önüne (binanın),1 adet kedi ve köpek terkedildi.her ikiside 2 gündür burada.tasmaları var ama terkeldiler.çok üzgünüm her sabah 7 de burtada oluyorkar

Anonymus552223

Bu tarz seylersen korunmak icin kedileri zamaninda kisirlastirmaniz gerekiyor. Siz yapamazsanuz belediyeye veya hayvansever baska birilerine haber verin. Kedi dogurmus artik yapacak birsey yok. Bir kac ay saklanirlar bodrunda buyuyunce isteseniz de durmazlar dagilirlar zate

Tam1cat

Ben sahiplendirmesini önerdim. Sanırım kediler okuldaymış, okulca para toplayıp onlara mama almayı düşünüyor ama yaz tatilinde ya da akşamları herkes evine gidince onlara ne olacak? Tasmalı olanlar zaten eve alışmış canlılar büyük ihtimalle sokakta yaşayamazlar. 4 ay sonra yaz bitip de kış gelince yazık hepsine. En güzeli şimdiden ilan açıp her birine sıcacık bir yuva bulmak

Tam1cat

Yavrular sütten kesilsin, 12 haftalık olunca hepsinin güzel bir yuvası olsun

şey sadeve terkedilenler okulda aslında.zaten size dedim sahiplendiririm diye siz sağolun çok

minnoskoss_123

Annesi ile birlikte sahiplendir ama,

ilk önce tasmalıları daha sonra yavruları (sütten kesilince)(belki o tasmalı kediyi falan ben sahiplenebiliriM)