Köpek Ve Kedinin Aynı Evde Bakımı Hakkında Bilgi Ve Metod Alabilir Miyim ?

dorandeuz

Bal adlı dişi Terrier köpeğimle 2. yılımıza girdik. Ev ahalisi yoğun olduğu için Bal günün büyük bir kısmında evin en geniş balkonunda kalıyor. Çok hareketli bir köpek ve haftada 2-3 kez gezdirme fırsatı bulabiliyoruz. Bugün akşamüzeri sahile indim ve çocukların bir şeyin fotoğrafını çektiğini gördüm birbirine koyun koyuna sarılmış yatan titreyen 2 küçük yavru kedi vardı. Gözleri açılmıştı onları orda bırakmaya gönlüm elvermedi Ereğli gibi bir yerde kedilere veterinerler dışında pek önem verilmez ve eminim onlarla ben bulana kadar ilgilenen olmamıştır. Eve getirir getirmez su verdim riskli olduğunu bildiğim halde ılık inek sütü verdim. Çok acıkmışlar çok sevimliler ve 2-3 güne onlara en iyi ortamı hazırlayacak durum ve bütçemiz var. Tek endişemiz Bal. Köpek ve kedinin birlikte takıldığına çok kez tanık oldum bu konuda bilgi ve yöntem verebilir misiniz ?

2 CEVAP

smgbkrccc

Gözetim altında tutun. Kediler küçük olduğu için kendilerini henüz savunamazlar. Hatta evden çıkarken bir süreliğine ayrı odalara koyun. Ayrı odalarda tutarken ikisine de birbirlerinin kokusu olduğu bir şey bırakın, örneğin köpeğinizin yatağı kıyafeti varsa kedinizin odanıza, kedinizin eşyasını da köpeğin yanına koyun. Sonra her şey kendiliğinden gelir zaten. Bende çok kez tanık oldum ve birçok arkadaşım kedi ve köpekle birlikte yaşıyorlar :)) Önce köpeğiniz olması olayın daha basit olmasını sağlamış bence, köpekler böyle şeylere daha toleranslı olduğunu düşünüyorum. Kedilerin alan belirleme ve o alanı sahiplenme gibi içgüdüleri olduğu için köpeği yeni sahiplenmek ve benimsetmek daha zor olacaktı. Kediler diğer kedilerle bile çok zor benimseyip anlaşıyorlar çünkü.

dorandeuz

Çok teşekkür ediyorum. :)