Mama Değiştirmeyi Düşünüyorum Öneriniz Var Mı?

gozdeyilmaz

Kızgınlık sürecinde tüy dökümü arttığı için royal canin tüy ve deri sağlığı için olan mamaya geçmiştik kedim aslında mamayı sevdi yiyor ancak pek çok kişi royal canin mamaların pek iyi olmadığını söylüyor bende mamasını değiştirmek istiyorum. ND aklımda ama maddi olarak yetişemezsem diye aklıma biraz takıldı. Önerebileceğiniz kaliteli mamalar var mı

11 CEVAP

Faytekin

Cunku eskiden ND Orijen acana gibi mamalar yoktu Türkiye de ama Royal Canin ve Hills ben kendimi bildim bileli var,en kaliteli olarak dogal olarak bunlar görünuyordu baska mama olmadıgi için piyasada,vetlerinde israri ve kendi cikarlari için pazarlamasiyla o günlerden bugunlere kadar insanlarin kafasina da islemis artik kaliteli bir mama gibi,ama artik hayvan sahipleride akillanip arastirmaci olduklari ve kaliteli mamalarin da ulkemize girisi sayesinde, cogu kisi yemiyor artik bu numaralari,herkes ogreniyor arastiriyor artik neyin ne olduğunu almadan once, bakalim nereye kadar gidecekler

MissClouseau

En iyi mama kediden kediye göre değişir. Sonuçta insanlar gibi her kedinin sindirim hassasiyetleri, damak zevki vs farklı. Royal Canin tüm mamalar kalitesiz demek doğru olmaz. Sonuçta Royal Canin de en fazla araştırma yapan markalardan biri.

Bununla beraber ben kedime hem yaş hem kuru mama veriyorum. Yaş olarak Naturea ve N & D. Kuru mama olarak Acana Wild Prairie'den memnunuz. N & D markasının yaban domuzlu kuru mamasını denemişti, onda da bir problem olmadı. Acana almaya karar verirseniz 5,4 kg'lık olanından alın, daha uygun fiyata geliyor. Yaklaşık 2 aydan fazla gidiyor.

Gamzessven

Nd düşük tahıllı daha uygun. O da aşarsa matisse ya da golosi

Faytekin

Royal Canin in ND den asagi kalir bir yani yokki fiyat olarak, royal Canin alabiliyorsaniz ND yi de alabilirsiniz.

Gamzessven

Sanırım hem kötü olup hem nasıl pahalıya satabiliyorlar demek istedi. İnanın ben de anlamadım onu yani neyine veriliyor bu kadar para. Adını duyurmuş işte bir kere veterinerler de hep onları satıyor insanlar da kesin iyidir diye düşünüyor. İlk sahiplenirken eminim herkes düşüyor bu tuzağa

Gamzessven

Valla o kadar mama içinden royal canin proplan hillsin mükemmel geleceği bir kedi görmedim. Tamam her kedi farklıdır ama royal canin yiyerek harika olanı var mıdır şüpheli. Hiç ndden daha iyi geldi diyene denk gelmedim. Genele bakmak lazım biraz. Tüyü çok dökülüyo, ishal oluyo şikayetleri hep bu mamalardan geliyor. Bile bile iyi gelir mi acaba diye kullanmak saçma. Acana ve orijen mantıklı ama.

Minikboncuk

N&D mama mı ki sanki pro plan

gozdeyilmaz

baktım şimdi ikisinede teşekkür ederim aklıma takılan bir şey var lütfen yanlış anlamayın ama fiyatları görünce şaşırıyorum royal canin iki kilosunu indirimli 112 ye almıştık matisse ve golosi çok daha uygun bu markalar nasıl bu fiyatlara satıyor royal canin ve pro plan gibilerinden bahsediyorum

gozdeyilmaz

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar biraz daha araştıracağım söylediğiniz mamalarada teker teker bakacağım :)

Arthur4

Minikboncuk seni dovcekler simdi

Neslihan_14

İnsanlarda genelde pahalı olan şey kalitelidir bilinci oldugu icin hep en pahalısına gidiyoruz bazen arastirmadan minikboncukta pro planın ortaklarindan gibi :D her yerde pro plan diye geziyor valla bende genelde n&d iyi diye biliyorum duydum