Bu İnsan İçin Ne Yapabilirim?!

Gamzessven

Çekilişle köpek maması kazandım. Daha önce de evde yediğimiz etlerden götürüyordum ama böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Mamayı köpük tabaklara koyup parka gittim. 2-3 köpek oradaydı. Beslemeye başladım gayet kuyruk falan salladılar doyunca kafalarıyla gelip sürtündüler falan her şey çok güzeldi. Sonra saçma sapan bir çocuk grubu ıslık çalarak koşmaya başladı. Köpekler birden onlara doğru koşturdu. Parkın hemen yanındaki kafe sahibi çıkıp önce çocuklara kızdı dedim oh iyi yaptın. Sonra geldi bana mamayı koyuyorsunuz hayvanlar mamalarını alacak zannedip çocuklara dalıyor dedi. Abi dedim ondan değil o belli çocuklara koşturuyorlar onları tanıyorlar hayvanlara zarar veriyor ınlar dedim. Gerçekten de öyle. Tramvay yolu milyon tane insan geçiyor sadece 2-3 çocuğu görünce tanıyıp onları kovalıyorlar. Adama abi falan diye hitap ediyorum baktım bağırıyo üstüme falan yürüyo. Ya git işine ne demek kıskanmaz iyi yaptığınızı zannediyosunuz al götür başka yerde besle o zaman dedi. Köpekler burada burası da park diyorum kendi tapulu malıymış gibi bağırdı çağırdı. Parksa gel otur git diyor. Ağlıyorum kaç saattir bu insan müsveddesi için ne yapabilirim? Allahın parkında bana böyle karışması normal değil. Şikayet etsem belediyelerin hayvanlara karşı ne gibi bir ceza uygulaması var ki? Kafesini şikayet etsem ne gerekçeyle. hayvanlarla uğraşmasın diye mamayı çöpün yanına koydum eğer görürlerse anca yerler ordan. Şimdi kendini haklı ve zafer kazanmış sanıyor sinirlerim bozuldu

20 CEVAP

Mehmtgnsel

Biri yemeğe veya mamaya zarar verirse bence en iyi yöntem o zarar veren kişinin kapısının önüne gizlice koymak.

Tam1cat

Bu seferde hayvanlara zarar veriyorlar. Gamze yine sesini duyurur ama o canlar napacak? Daha geçen haftalarda madonun sahibi kedileri tekmeliyordu. Kamera olmasa kimsenin haberi olmayacak

Gamzessven

Kendimi geçtim ben de hayvanlara bir şey yapar diye korkuyorum. Beş para etmez insanlardan her şeyi bekliyorum artık tükendim

minnoskoss_123

@Arthur4 çok iyiydi:D

minnoskoss_123

Yada bir bakıyorum su kaplarının içi sigara dolu. Yaw o çöpler ne için yapıldı?