Bu İnsan İçin Ne Yapabilirim?!

Gamzessven

Çekilişle köpek maması kazandım. Daha önce de evde yediğimiz etlerden götürüyordum ama böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. Mamayı köpük tabaklara koyup parka gittim. 2-3 köpek oradaydı. Beslemeye başladım gayet kuyruk falan salladılar doyunca kafalarıyla gelip sürtündüler falan her şey çok güzeldi. Sonra saçma sapan bir çocuk grubu ıslık çalarak koşmaya başladı. Köpekler birden onlara doğru koşturdu. Parkın hemen yanındaki kafe sahibi çıkıp önce çocuklara kızdı dedim oh iyi yaptın. Sonra geldi bana mamayı koyuyorsunuz hayvanlar mamalarını alacak zannedip çocuklara dalıyor dedi. Abi dedim ondan değil o belli çocuklara koşturuyorlar onları tanıyorlar hayvanlara zarar veriyor ınlar dedim. Gerçekten de öyle. Tramvay yolu milyon tane insan geçiyor sadece 2-3 çocuğu görünce tanıyıp onları kovalıyorlar. Adama abi falan diye hitap ediyorum baktım bağırıyo üstüme falan yürüyo. Ya git işine ne demek kıskanmaz iyi yaptığınızı zannediyosunuz al götür başka yerde besle o zaman dedi. Köpekler burada burası da park diyorum kendi tapulu malıymış gibi bağırdı çağırdı. Parksa gel otur git diyor. Ağlıyorum kaç saattir bu insan müsveddesi için ne yapabilirim? Allahın parkında bana böyle karışması normal değil. Şikayet etsem belediyelerin hayvanlara karşı ne gibi bir ceza uygulaması var ki? Kafesini şikayet etsem ne gerekçeyle. hayvanlarla uğraşmasın diye mamayı çöpün yanına koydum eğer görürlerse anca yerler ordan. Şimdi kendini haklı ve zafer kazanmış sanıyor sinirlerim bozuldu

20 CEVAP

Tam1cat

Karakola bağırdığı ve üstüne yürüdüğü için şikayette bulunabilirsin. Köpekler içinse sözde ilgileniyor gibi yapıp bir şey olmayacak sen bir yerlere başvursan da. Bu ülkede kedilere yuva yaptı diye adam öldürdüler dikkat et. Bir dahaki sefere kameraya çekebilirsen twitterda instagramda kamuoyu oluşturabiliriz. Haluk levent, ömür gedik gibi ünlülere ulaşırsak ne kafesi kalır ne bi daha birine karışabilir. Aman dikkat et kendine

Arthur4

Taşla camlarını kır kafenin sprey boyayla da kangal team yaz duvara

Tam1cat

Haklıyken haksız duruma nasıl düşülür Arthur arkadaşımız çok güzel açıklamış lakin kral arthurun merlini varken gamzenin yok haneye tecavüz malesef hayvana şiddet ve kadına sözlü tacizden daha büyük bir ceza olarak görülüyor :)

Luckysmom

Polisi arayıp halkın huzurunu bozuyor, beni kişisel olarak sözlü taciz ediyor diyin. Bunu yapmak en doğal hakkınız sizin üstünüze yürüyorsa olay bitmiştir. Şikayetçiyim diyin, sıkıysa polise artistlik yapsın.

Sizin gibi bu durumdan şikayetçi olan hayvanseverler de muhakkak vardır o parkta bulunmuş

Luckysmom

Sizin gibi insanların şikayetçi olduğunu söyleyin, elinizden geleni ardına koymayın. Buna benzer bir olayı nişanlımla birlikte yaşadık geçenlerde , artık sabrım taştı benimde. Birşey yapmazsan kendini ağa paşa sanıyor bu yobazlar

Tam1cat

Çok güzel bir çözüm bulmuşsun. O zabıta büyükler olayı çözebilir. Ama kötü niyetli insan çok dikkat et kendine

Gamzessven

Aynen öyle arazi komple onun sanki gerçekten yıpratıyorlar insanı. Teşekkür ederim. @luckysmom
Evet babamla gidip laf anlatmaya çalışsaydık da tartışmayla kavgayla biterdi bi de haklıyken haksız duruma düşerdik cafemde olay çıkardılar diye laf anlamayacak türden insanlar çünkü dikkat ederim kendime tabi:( @tambircat
direkt belediyeyle muhattap etmek lazım bir daha görmek istemiyorum yüzünü. Sıcağı sıcağına yazdım sinirliyken ama şimdi çözüm bulmuş gibiyiz. Umarım işe yarar.

Arthur4

Böyle insanlardan her yerde var ya ben sokağa 5ltlik pet siselerden su kabı mama kabı falan yapıp koyuyorum biri gelip alıyo tam 6-7 kere yok oldu ortalıktan görürsem fena yapcam kimin aldığını yazık günah ne bu nefret hayvanlara karşı anlamıyorum insanları

minnoskoss_123

Hangi ildesiniz?

Gamzessven

İstanbul

minnoskoss_123

Aynısını ben de yaşıyorum. Dağılmasın diye kabın içinde mama koyuyorum ne koyuyorsun diyor. İstanbul genel olarak böyle.

Gamzessven

Evet bir kadın da aynısını yaşamış gece bırakıyormuş kimse görmesin diye. Sanki suç işliyoruz allahım dayanamıyorum. Ben de sırf hayvanlara zarar vermesin inat eder de zehirler diye aldım uzak başka yere koydum mamayı. Olayı yaşayınca sıcağı sıcağına yazmak istedim. Babamın zabıta arkadaşlarına soruşturuyoruz şimdi. en azından parka karışma hakkı olmadığı anlaması için küçük bir ziyaret yapsınlar diyorum cafeye uyarı niyetinde. Hayvan sevgisi falan aramıyorım onları geçtim de zafer kazanmış gibi dönüp gitmesi benim sabrımı taşırdı

Gamzessven

Sorsan hepsi müslüman he oruç tutarlar açın halinden anlamak için. Boş boş hepsi teneke.

Tam1cat

Bizim ev birinci kat. Balkonumuz yerle arasında belki 30 belki 50 santim var. Balkonu kedi evleri için ayırdık. Plastik kaplarda su mama var. Onları çalıp gidiyorlar. Hangi birini yakalayacaksın ki