Kedinin Dikislerini Sokmesi

Gozdetemizel

Arkadaslar kisirlastirmanin 3. Gunundeyiz.sabah kalktigimizda bandaji ve dikislerini sökmustu.simdi malesef baska bir ulkede oldugumuz ve bugun cuma tatili oldugu icin acik veteriner yok.acmalarini bekliyoruz.boyle bi durumda tekrar dikis atilir mi?bikac yerde zimba vurduklarini okumustum ama burda henuz oyle bi teknoloji oldugunu sanmam.yakalik bile taktirmadilar cunki,simdi keske kendim alip taksaydim diyorum.durumu yasaynlar varsa fikir paylasabilirlerse sevinirim

15 CEVAP

Cansumuezza

offf.. kuzum benim ya düştüğü hallere bak kahretsin. evet içten dikişi varsa bişey olmaz . mecbur bekleyeceksiniz akşama kadar :( keşke kısırlaştırmasaydınız orda neyse artık olan oldu çözüm odaklı olmak gerek tamamen dikiş açılmamıştır o zaman tamamen açıldığında bir delik gibi görünüyor resmen ameliyat yeri

Tam1cat

Çok geçmiş olsun ablacım

Cansumuezza

evet zımba yapıyorlar,keşke bu bandajı hiç taktırmasaydınız bu bandaj çok sıkı oluyor zaten kıyafet giydirseydiniz. dikişini açmış derken nasıl yani çokmu açmış?

Gozdetemizel

Bandaj sıkı olmadigi icin dusuyo.ilk gece cikarttiginda ertesi gun tekrar gittik.biraz daha kol altindan ve sıkı yapmasini istedik,midesinin ustune yaparsa sindirim sistemini etkileyecegini soyledi.yine ayni bandaji yapti eve geldik.aksam yi e indirdi bandaji.taytimin pacasini kesip kiyafet yaptim yine cikardi.doktoru aradim bandaj malzemelerini ve antibiyotikli kremi buldugumu soyledim yapin bandaji tekrar dedi.ama 3 gunde bu 10. Bandaj.3 gundur uyumuyorum yiyecegi halti bildigim icin.dun gece artik dalmisim sabah kalktimki ipler yok dikisleri sokmus.yarasi islak ve Allahin belasi yerde 1 tane acik veteriner yok.sonra şeriat isterler.al sana şeriat,bugun cuma ve heryer kapali ve ben artik sacimi basimi yolmak uzereyim.esimin boxerindan korse diktim onuda cikardi.ustune lastikten aski diktim sirtindan capraz bagladim cikaramadi.ama dikisler yok sonucta.yara sulu ama apacik degil.nekdr zormus caresizlik

Cansumuezza

Allahtan kaynamış biraz tamamen açılmamış şükür ki. bana kalırsa türkiyeden bir veterinere telefonla ulaşıp resmini yollayın sorun tanıdığınız varsa. ne yapacağınızı bilirisniz en azından. ordaki veterinerler 7/24 değilmi? en azından arayınca bari gelsin kliniğe. burdada kapalı olan günler var ama acil durumlarda geliyorlar doğal olarak.

Cansumuezza

çok zıplamasına izin vermeyin atlamasın zıplamasın dikişler tam kaynamamış sonuçta tamamen açılmasın

Anonymus552223

Içten dikis atinca birsey olmuyor, bi de ustune bisey sıkiyolar. neden butun veterinerler boyle yapmiyor da insanlari yakalik vs ile ugrastiriyolar bilmiyorum. Ama belki de disardan patlamis gorunuyordur ama icerde ikinci dikis vardir. Size oyle gelmistir insallah. Fotodan pek goremedim, gecmis olsun

Gozdetemizel

Fotoda ustunde bandaj var ztn.inanin yakalik bundan bin kat iyidir.keske doktoru dinlemeseydim de gidip alip taksaydim.suan kanamasi olsa orasi komple acilsa ulasabilecegim hicbiyer yok.elim kolum bagli 6klinik aradim.artik oturdum agliyorum sinirden.
Tabi ki 7/24 veteriner yok normalde 10:00-22:00 calisiyolar haftaici.cumalari 16:30-22:00
Ama suan ramazan oldugu icin 13:30-17:00/ 17 den 21:30 a kdr keyif yapiyolar.21:30 da tekrar acip gece 1:00 de kapatiyolar.
Bu ulkeye lanet etmedigim bir gun olmayacak sanirim

Gozdetemizel

Cansu ziplicak hali yok ztn ishal hayvan antibiyotikten.surekli yatiyo mamayi suyu bile onune getiriyorum.ve yurumeyi reddediyo suan sadece kuma gidiyo onda da tobe Yarabbim arka ayaklari felcli gbi surukluyo sanki.ben bu korseyi yapinca iyice tedirgin oldu hic hareket etmiyo simdi ama baska carem kalmadi.hafif sıkı tutsun iyice ayrilmasin ve steril kalabilsin diye son cozumum buydu.bildigin korse diktim oturup

Gozdetemizel

Yok ici gozukmuyo kesik halinde suan.zaten uyuyo aksam 21:30 u bekliyoruz.sonrada gidip yakalik alicam.aramadigim petshop kalmadi hicbiri acmiyo.hepsini instagramdan buldum dm yolladim.neyseki biri gordu bizde var dedi.

Cansumuezza

iki gün sonra falanda bephantolün yara için olanını sürmeye başlayın isterseniz yeniden dikiş yapmazsa veteriner o hızlıca kapatıyor yarayı

Gozdetemizel

Turkiyedeki veteriner asla merhem surmeyin dikissiz oldugu icin iyice sulanir ve acilir dedi.ona cesaret edemem.bida dikis aticaklarmi bilmiyorum ki?!

Anonymus552223

Bence patlamadi size oyle geliyor, kendinizi bosuna uzmeyin. Oyle gorunuyor genelde patlamis gibi. Ama soyle dusunun patlamis olsa Allah korusun organlari disari mi cikacak? Yani aslinda cok ta kolay degil patlamalari duzgun yapildiysa. Hayvan da strese girmis belliki . Cok evham yapmayin kotu dusunmeyin.

Cansumuezza

gittinizmi veterinere ne oldu?

Gozdetemizel

Gittik canim yapistirdilar bi solusyonla.adamin parmaklari da limonun karnina yapisti artik nasi biseyse ilac.kucuk bandaj yapti,5gun hergun pansuman yapicaz.arka ayaklarini ustune giydirdigimiz elbise yuzunden kullanmiyomus,bugun hic yurumedi.1-2 gun daha elbiseyi tutcaz hoplayip ziplamasin diye.yakalik verdi gece onu takcaz.kutuya girmeyen kediyi veterinerde kutudan cikaramadik,zibidi biliyo basina gelcekleri.