Nefes Alma

mrvduran

Merhabalar, kedimle koşturmaca oynarken birden ağzını açarak hızlı ve kesik nefes almaya başladı. Ağzının suları falan aktı, kapatamadı birkaç saniye. Birkaç gündür çok kosturmadigi halde böyle. Ağzını açarak nefes alıyor, yatıyor hemen. Pazartesi günü de kısırlaştırmıştık onunla da ilgisi olabilir mi? Daha önce başına gelenler ya da bilgisi olanlar beni aydınlatırsa cok çok memnun olurum ya

5 CEVAP

Sselin1

Normalde kediler cok hizli kosup oynadigi zaman bu durum olusuyor. Ama kisa süreli tabi 3 kedimde de gördüğüm bir durum. Ama normal zamanlar da yapmiyorlar. Daha yeni kısırlaştırdiginiz icin iylesme surecindedir cabuk yoruluyordur belki. Sürekli ve uzun sureli yapmiyorsa sorun olacagini sanmiyorm ama detayli bir bilgim de yok malesef yanlis yönlendirmek istemem.

Cansumuezza

çok yüksek sesle alıp veriyorsa bi veteriner görsün,burada bir arkadaş daha bu şikayetle veterinere gittiğinde kedisinde kalp büyümesi olduğunu öğrenmişti

mrvduran

@Cansumuezza Aa öyle mi... Öyle çok yüksek sesle nefes almıyor, @Sselin1 dediği gibi çok koşunca falan normal halde görmedim şimdilik. Yine de gozlemleyeceğim teşekkür ederiimm yorumunuz için :)

Cansumuezza

koşunca bizimkindede oluyor o çünkü bizim kız baya topik :D

mrvduran

@Cansumuezza bizimkisi de çok tembel yaşına girse o da böyle olur :D