Kedim Çok Haldiz Ve Mutsuz

metinmete

Kedim gün içinde 1-2 saatliğine dışarı çıkar. Yaklaşık 10 gün önce kedim eve gelirken çok durgun duruyordu. Merdivenden çıkarken sektiğini farkettim. O kadar sığ beyinli insanların olduğu bir yerde yaşıyorum ki! 2 miyavlasın hayvanlar, hemen taş atıyorlar. Bunu 4-5 kez yaşadım. Her seferinde veterinere gittim, “bir şey olmaz” diyerek geri gönderdi ama her seferinde hayvan hiç bir şey yemiyor, zorla şırınga ile besliyordum. Bu olay yaşandıktan sonrada veterinere gittim, yine “bir şey olmaz” diyerek geri gönderdi.

Bu sefer kedim çok farklı. Az da olsa bir şeyler yiyor ama enerjisi yok ve sürekli ağlıyor. Ağzı sürekli sakız çiyner gibi geviş getirir şekilde. Banyoda küvet, mutfakta lavabo içine ya da tezgahın üstüne oturuyor sürekli. Ağzı çok kötü kokuyor. Bu sefer ne yapacağımı bilmiyorum

22 CEVAP

Ahsenbb

10 gün geçtikten sonra hala veterinere götürmüyorsan ve hala böyle konuşabiliyorsan yazık o hayvana.Allah seni bildiği gibi yapsın.

-Asil-

Kedisini dışarı salanları zaten anlayamıyorum da dert para değilse sakinleştirici macun verirsiniz kedinize koyar kutuya götürürsünüz. Bu şekildeyken kedi, gitmek zorluyor ve veteriner doğru dürüst bakmıyor diye götürmemek de ayrı muamma. Sizi parçalasa bile düzgün bir veterinere götürüp tedavisini yaptırmalısınız.

Arthur4

Hacı Ahsen haklı acil götür veterinere fena görünüyor

metinmete

Kardeşim herkes haklı. Bu konuda kimseye lafım yok da! Üslubu çok sert. Benim İstanbul tarafına geçmem taksiyle bile 1 saat. Yavru kedi değil. Ayrıca sakin bir hayvan değil. Hadi taşıma çantasında zapt ettim diyelim; 1 saat boyunca gırtlağını sıkıyorlarmış gibi ölümüne miyavlayacak. Hayvanın yolda can vermesinden de korkuyorum.

Cansumuezza

bi süre sonra mecbur susacak. hiç bişey yapmadan önümüzde can vermesindense hastalıktan,veterinere götürürken bağırmaktan can vermesi iyidir tabii böyle bişey imkansız Allahın izniyle bağırmaktan ölmez en fazla yorulur . yani siz üstünüze düşeni yapın

metinmete

Cansu 7 senedi bizimle. İnan, yemek yerken bir sandalyede de o var. Sevgi desen, evde hayvan istemeyen babam bile ilk getirdiğimde o kadar sevdi ki. Allah'ın dağında da yaşamıyorum ki! Allah'ın dağında yaşasam bile vicdanı temiz, akıllı insanlar var. Evet, şahsi aracımın olmamasını bağırıp bağırıp susar kısmına bağladım ve imkansızlık dediğim konulardan biri buydu. Ama Türkiye'de yaşıyoruz. Ben günlerce çekerim ama taksici ne kadar çekecek? Toplu taşımada insanlar ne kadar çekecek? Darıca gibi elit bir yerde yaşıyorum, Bayramoğlu gibi tatil bölgesine yakınım ama 2 tane Bayramoğlu'nda Veteriner kliniği var, yazlıkçıları yolma derdindeler. Gebze'de bildiğim 2 tane var "3 saat sonra geleceğim kliniğe" ya da "5 saat sonra geleceğim kliniğe" vs. sallayıp duruyor. İmkanlarım bunlar ne yazık ki! Burada sorma sebebim; daha önce benzer durumu yaşamış biri var mıydı? Varsa nasıl bu sorunun üstesinden geldiler? Bu kadarcık. Ya da tavsiyeleriniz benim için önemliydi. Kalkıp birinin birinde hata araması ya da azarlaması, cidden yakışık almıyor. Kaldı ki önceki mesajlarda bile üslubunu es geçip bahsettiği konularda araştırma yaptım ama son mesajı gerçekten kırıcı ve kaba. Kendi durumumca ivedi çözüm bulmaya çalışıyorum. Daha fazlada elimden bir şey gelmiyor.

Cansumuezza

anlıyorum, vet mate uygulaması var veteriner mehmet beye resimlerini atıp sorun isterseniz yardımcı oluyor. en azından uzman görüşü almış olursunuz