Kedilerinize Hangi Yas Mamayi Veriyorsunuz?

merhaba
Kedime kaliteli bir yas mama arayisindayim.onerilerinizi alabilir miyim?

9 CEVAP

batinaydogan1

Gimcat'in yaş mamalarını tercih edebilirsiniz ya da N&D yaş mamalarıda çok kaliteli ve içeriği zengin

Cansumuezza

shebaya gourmete falan hiç alıştırmayın onları yiyince sağlıklılsrı yemiyorlar örnek benimkisi

https://www.suzionline.com/kedi-mamasi/en-iyi-yas-kedi-mamasi-11-marka-incelemesi/

Burada güzelce incelemişler.Ben sokak kedilerime MIRMIR alıyorum hem uygun hemde yukarıdaki incelemede taurin miktarı hariç her şeyi yeşil.

Evdekilere NATUREA ve ND olabilir onlarda hepsi yeşil.Olmadı Schesir falan.Bu inceleme size bir fikir verebilir. İyi günler dilerim.

@Minikboncuk

İçinde %4 et olan bir mama nasıl kaliteli oluyor diğerlerinmden acaba ???

İçerisinde sadece %8 gerçek et olduğunu görüyorum aynı Gourmet yaş mama gibi gerisi et türevleri. Buna rağmen %45 gerçek et içeren Mırmır yaş mamadan daha pahalı. Bence şaka gibi. Ayrınca bitkisel protein eklenmiş ve şeker var… İçeriğini hiç beğenmedim.

Protein ve yağ oranı AAFCO ve FEDIAF değerlerini karşılıyor ama proteinin belki de çoğu bitkisel. Bitkisel proteinler kediler için gerekli esansiyel aminoasitlere yeterince sahip değil. Dolayısıyla bu rakamları tuttursa da bence yeterli değil.

Kül ve lif oranları da uygun.

Taurin ilavesi de yok.

Daha ucuza daha iyisi varken bu mamayı almak için bir sebep göremiyorum.

SUZİONLİNE.COM DAN ALINTIDIR.

cansucelik07

Felix

Sselin1

Markette satilan tüm yaş mamalardan uzak durun. Felix whiskas gibi. Kaliteli olarak Schesir, naturea, n&d, gimcat, animonda carny, brit care (brit degil) ve nutri feline markalarini kullanabilirsiniz. Internette fiyatlar siteden siteye gercekten cok degisiyor ayni markayi 6 lirayada bulabiliyorsunuz 15 lirayada dikkat ederek alin.

TugbaAytekin

Schesir'i kızım çok severek yiyor. Nd yi elimden zorla yedirdim ama onunda içeriği çok iyi. Gimcat'in yaş mamalarınıda beğendi içerikte güzel. Birde burdan okuduğum kadarıyla naturea galiba onunda içeriği güzel denemedik ama o da seviliyormuş. Felix, whiskas, sheba içeriği temiz değil ancak kediler bayılarak yiyor tavsiye edilmez yani.

Minikboncuk

Felix bütün kediler çok seviyor ve çok kaliteli