Kedide Gaz Problemiii?

Gamzessven

Yeni sahiplendirdiğim kedi ilk beslemeye başladığımızda ishaldi. Balkabağıyla falan bir şekilde atlattık. Kuzulu mama yiyordu ilk zamanlar. Sonra balıklı mamaya geçtik (karıştırarak geçiş yaptık o kusımda bir problem yoktu) şimdi de gaz çıkarıyormuş. Balıklı mama gaz yapar mı? Yoksa üşütmüş müdür bugün 1 kez de öksürmüş? Yorumlarınızı bekliyorum.

35 CEVAP

Ahsenbb

İshal ve gazın aynı anda olduğu durumda 1 hafta 10 gün kullanın ama tekrar yumuşayabilir dışkı.Bağışıklık sistemi içinde önemli.Siz bilseniz de bilmeyen arkadaşlar yararlansın:)

Gamzessven

çok teşekkür ettiimm uygulayacağım bunu

Ahsenbb

1 çorba kaşığı dediğim günde 1 kere arkadaşlar iki kere vermeyelim.
İyi akşamlar o zaman:)

Cansumuezza

büyük ihtimal parazit,ama sindirim sistemi bozukluğunda olabilir. veterinere gidemeyecekseniz evde kontil uygulayabilirsiniz 3 gün ard arda içiriliyor. tabii veterinerde yapılan gibi etkili olmaz ama hiç yoktan iyidir

Cansumuezza

şöyle bırakıyorum bu şurubun ne için kullanıldığını
KONTİL® Ascaris lumbricoides (solucan), Enterobius vermicularis (kıl kurdu), Ancylostoma duodenale (kancalı solucan), Necator americanus (kancalı solucan), Trichostrongylus colubriformis ve orientalis (yuvarlak solucan) gibi mide-bağırsak parazitlerinin neden olduğu enfeksiyonların (iltihap oluşturan mikrobik hastalık) tedavisinde kullanılır.

Cansumuezza

insanlar için üretilmiş bişey yani

Cansumuezza

internetten araştırabilirsiniz kedilerde kontil kullanımı diye,sokaktakilerede bundan uyguluyorduk biz eksiden. 3-5 lira gibi bir fiyatı var 1 şişesinin ben kedimi sahiplendikten sonra parazit hapından iki üç hafta sonra önlem için içirmiştim. tabi yüzden yüz doğru bir uygulama demiyorum sonra burda linç yemeyeyim :)

beautifulcat

Bu durumda kefir/yoğurt yerine probiyotik takviyesi daha hızlı sonuç verebilir. Mervue markasının Probiyotiği var mesela onu kullanmıştım ve memnun kaldım.

Gamzessven

Benimki yemişti karıştırmadan :d

Cansumuezza

bu arada gamze kontil uygulamasını veterinerlerde yapıyormuş sanırım hapı kaldırmayacak bebek kedilere vs bugün duydum söylerken bilgi vereyim dedim

Gamzessven

Teşekkür ederim size de geçmiş olsun.
Balıklı mamadan mı diye düşündüm ama inşallah değildir 15 kg almışlar. O zaman probiyotik olarak kefir deneyelim antibiyotikten önce.

Gamzessven

Peki kendimizin uygulayabileceği bir parazit ilacı önerebilir misiniz?

Gamzessven

Bir de ilk sokakta bulduğumda dış paraziti de yoktu şaşırtıcı bir şekilde. İç ve dış ayrı şeyler ama nedense iç paraziti de çok yoktur ve bir aşıyla hallolmuştur diye düşünmüştüm

Ahsenbb

Atlaması zıplaması da söyler problemi onları da sorgulayabilirsin atlarken bi ses çıkarır zorlanma sesi gibi.Ah kuzum iyileşir inşallah

Gamzessven

Evet fazlası da ishal ve gaz yapıyor ama az bir miktarla probiyotik özelliğinden faydalanmayı planlıyoruz bakalım. Evleri baya sıcak kendileri de sıcağı seviyor ama uyarırım tabi yine de