Tuylerde Kepeklenme

Arthur4

Kedinin tuylerindeki kepeklenme neden olur? Az önce tararken hep kepekler de çıktı ufak ufak çok büyük değil çok fazla da değildi ama neden oluyor???

4 CEVAP

Ahsenbb

Mamadan kaynaklı oluyor genelde tahıllı mamaya alerjisi olan kedilerde olabilir.
Havalar ısındı bahar geldi tozlar var etrafta tozlara bir alerjik reaksiyonda gösteriyor olabilir.
Tahılsız mama kullanıyorsanız tüylerini güçlendirici probiyotik tedavisiyle bu sorunu atlatabilirsiniz:) Hem tüy dökümü hemde kepeklenmede belirgin bir azalma görülecektir.

Ahsenbb

toz dediğimde polenleri vs da dahil ediyorum:)

Arthur4

Nd kitten tavuklu yiyor :( günde 2 fazlı az miktarda gimcat vitamin veriyorum :( toz alerjisi falan olabilir galiba

Anonymus552223

Ben reflex kullanirken oluyordu, nd balikliya gectim ilk 3 ay geçmedi, yeni yeni geçiyo demekki mamadanmiş