Acil Bakar Mısınız

Cansumuezza

merhaba arkadaşlar bir aylık iki kedi yavrumuz var. 3 hafta kadar veterinerde tedavi gördüler ishal için bugün aldık. ama hala kakaları cıvık ve popoları resmen dışarı çıkmış ve kıpkırmızı pişik olmuş. en etkili çözüm nedir krem merhem önerisi olan varmı onlarında canı yanıyor üzülüyorum. sudokrem sürdüm pişik kremi daha etkili bişey bilen varmı ??

20 CEVAP

Cansumuezza

eskiden ishaldi şuanda cıvık. kan dışkıda yok ama birinin poposunda var oda tahrişten diye düşünüyorum

Cansumuezza

inşallah bazen hiç iyileşmiycekler mi diye korkuyorum.. nd kuru mama matisse yaş mama yiyorlar takviyeside devam ediyor. ama canları acıyor popolarından dolayı anlıyorum güzeş pişik kremi sürüyoruz inşallah iyileşir

Sselin1

Antibiyotik ve probiyotik tedavisi uygulanmistir sanirim. Bizim bir yavruya sadece reflor yeterken digeri flagyl surupla 2-3 gunde hemen duzelmişti. Baska bir yavruya ikiside fayda etmemişti iç paraziti vardi cunku belki sizin kedilerde de parazit vardir. Aşidan baska birsey fayda etmiyor çünkü aşı yaptrnca düzeldi

Ahsenbb

Problem kedilerin daha 1 aylık olması veterinerde birçok şeyi kaldıramayacaklarını düşünüp vermemiştir özellikle paraziti varsa bile vücudundan atarken cok zorlanır bağışıklık sistemi daha da düşer 2 aylıktan önce uygulanmaz ki:(

Sselin1

Evet parazit asisini uygulamak icin biz de 2 ay bekledik. Ama flagyl surup daha kucukken verilebiliyor bizim veteriner vermisti yani kediler henuz 1 aylikti 0.3 ml ölçünde vermiştim. 2-3 gunlüklerdi bulduğumda cok güclü yavrularda degildi. Ama cansunun kedileri daha zayif durumda olabilir tabi