Acil Bakar Mısınız

Cansumuezza

merhaba arkadaşlar bir aylık iki kedi yavrumuz var. 3 hafta kadar veterinerde tedavi gördüler ishal için bugün aldık. ama hala kakaları cıvık ve popoları resmen dışarı çıkmış ve kıpkırmızı pişik olmuş. en etkili çözüm nedir krem merhem önerisi olan varmı onlarında canı yanıyor üzülüyorum. sudokrem sürdüm pişik kremi daha etkili bişey bilen varmı ??

20 CEVAP

Arthur4

Ahsenbb biliyodur bunu

Hidatot

Çok geçmiş olsun :(

Ahsenbb

Neden ishal oldular?Veteriner neden geçiremiyor,halsizler mi,derileri ne durumda

Ahsenbb

Anladığım kadarıyla anne sütü çok emememiş kedilerden bahsediyoruz her türlü hastalığa açıklar ne yazıkki.Dışkı testi yaptırmadan nolduğunu anlayamazsınız malesef çünkü geçmeyecektir.Farklı bir veterinerle konuşabilirsiniz götürdüğünüz veterinerin parayı çok sevdiğini düşünüyorum.
Yavrularda kullandıgınız herhangi bir ilaç yan etki yapabilir.Ki zaten ishali geçmeden poposuda geçmeyecektir.Çok üzgünüm inşallah sağlıklarına kavuşurlar

Ahsenbb

Aa süper o zaman toparlanıyor bol su takviyesi yaparak kaliteli kuru mama kullanarak geçer.
Bağışıklık güçlendirici kullanmaya devam edin.Suyu şırıngayla kendiniz verin su musluk değil içme suyu olsun.Poposuna çok dokunmayın tahriş olmasın

Ahsenbb

Bence yaş mama yemesinler iyileşene kadar:( Yerlerse de yediklerinin yarısı kadar verebilirsiniz ben ishal döneminde yemeği azaltıp suyu arttıyorum

Cansumuezza

o kadar minikler ki bir görseniz 150 gr falan gelirler tek başına kuru mamayı çiğneyemiyorlar bile :( ama azaltacağız suyu şırıngayla bile olsa vereceğim teşekkür ederim

Cansumuezza

güncel

Cansumuezza

@Ahsenbb yardım :) o kadarda veterinerde durdular , gelip alabilirsiniz dediler ama kakaları normal değil ve popoları berbat halde.sanırım bağırsak floraları bozuk

Ahsenbb

Ayrıca neyle besleniyorlar

Cansumuezza

geldikleri günden beri ishallerdi yanındaki iki kardeşlerini kaybettik. tahlilleri yaptıracak ücreti toparlayamadık hergün pansiyon ücreti ve verilen ilaçlar 100 lirayı buluyordu zaten. veteriner gelip alabilirsiniz topalandılar dedi. ama popoları inanılmaz tahriş olmuş durumda. kuru mama tavuk haşlaması bağışıklık güçlendirici yaş mama hepsini blendrıda çekip verdik kaç zaman şuan sadece kuru mama yiyebiliyorlar yaş yiyecekleri zaman yaş kuru karışık veriyoruz. veteriner neden geçiremiyor inanın bizde bilmiyoruz bize geçti demişlerdi yine cıvık kakaları. ama popolarına acil işe yarayacak bir krem vs önerisi istiyorum

Ahsenbb

Sadece bitanesine gidip baktırmanız da tamamına yanıt verir büyük ihtimalle

Cansumuezza

hiç almadılar denebilir,dışkı testine malesef durumumuz el vermiyor artık. aslında veteriner bilindik ve baya güzel diye meşhur olan bir yer burada. inşallah bizde onu istiyoruz her anlamda tükendik :(

Ahsenbb

Bu arada hafif cıvık mı ishal mi

Ahsenbb

Kan görüyor musunuz