Çok Kötü Bir Durum!!

Arkadaşlar merhaba.Geçen yazdan bu yana bahçede baktığım kedilerim var.Doğumlarindan itibaren bakimlarini üstleniyorum.Bir dişi bir erkek.İkisi de 11 aylık şu an.Dişi olan anne oldu iki ay once dört yavrusundan üçünü kaybetti biri duruyor.Son zamanlarda birden grip benzeri belirtiler göstermeye başladı.Gözleri akıyor burnu akıyor ve hapşuruyordu.Karnında da şişlik vardi.Dün burnunda kanama meydana geldi.Teyzemler veterinere götürmüş röntgen çekildi.Ciğerlerinde su varmış.Çektiler onu.FIP olabilir demiş veteriner.İki gündür çok kötü bir haldeyim sürekli ağlıyorum.Tüm bakımını üstlendim en iyi şekilde baktım en yüksek kalitede mamalarla besledim ve tüm aşılarını yaptırdım stresli bir ortamda da degildi hep sevgiyle baktık.Yanlış teşhis olabilir mi?Böyle bisey basina gelen var mi?Karnından sıvı alıp test yapmadılar.Onu da yaptırtıcam.Nasıl olur neden olur gercekten üzüntüden nefes alamıyorum.Benim icin besledigim hayvandan daha fazlasi ailemdi o benim gözümün önünde eriyip gidecek mi.Hicbisey yemiyor...

7 CEVAP

Gamzessven

Çiftleşirken bulaşmış sanırım. Doğumla beraber de anne kedinin bağışıklığı iyice düşmüş ve durum bu noktaya gelmiş. Kısırlaştırmanın önemini bir kez daha görüyoruz. Yaşayan fipli kediler var bizzat şahidim. Umudunuzu yitirmeyin. Hala ödemi oluyorsa ödem ilacı ve akciğerindeki sıvı için de yine bir cihaz önerebilirim

Hidatot

Çok geçmiş olsun gerçekten :( Gerçekten öyle olsa bile sen içini ferah tut, en güzeli neyse ikiniz için de o olur umarım.

Çok ağladım çok şok oldum inanin benim ailemdi çok emek verdim ona tüm sene hep sevgiyle yaklaştım hep kontrollerini yaptırdım.Niye böyle oldu anlamıyorum!?Ailemden birisini kaybedecek gibiyim çok kötüyüm... Ne versek yemiyor..Ben ağlarken de hep yanıma geldi süründü çok kötü oldum...

Başka fikri olan var mi

Anonymus552223

Gecmis olsun. Fib ile ilgili gecmis konularda cok bilgi var bakabilirsiniz.

Önerilerinizi bekliyorum..Bugun ilk defa kuru mama yedi su içti vitamininden yedi...Çok mutlu oldum

Tikos

Ya cok uzuldum inanin ama bu belirtiler gercektende fip gibi gozukuyor fip icin virbagen omega diye bir ilac satan birini gordum biraz once soru cecap kisminin ilk sf larinda isterseniz onunla iletisim kurabilirsiniz tekrardan cok gecmus olsun