Mama Çıkmazı

Buraya açtığım kaçıncı konu bilmiyorum artık. 2 kedim var 1er yaşında ve kısır ikisi de. Erkek kedimde tavuk egzama yapıyor, en son golosi indoor kullaniyordum ve dişi kedimde kanli dışkı başladı. Bugün veterinere gittik ve mama kaynaklı olduğu, somonun irritasyona yol actigi söylendi.
Piyasada tavuk ve balık olmayan kısır kedi maması yok. Ne yapacağımı şaşırdım. Nd yaban Mersinli Kuzulu almayı düşündüm fakat erkek kedimde idrar yolları sıkıntısına yol açmasından korkuyorum. Önerisi olan var mi?

25 CEVAP

Ana besin kayağı et ve yağ olan hayvanı vegan beslemek mi .OMG

Etçil bir hayvanı vegan beslemeyi doğru bulmuyorum. Kuzu etli kısır kedi maması sadece la vitalin var onu da onermiyorlar

Maalesef erkek kedim tavuğa reaksiyon veriyor egzama yapıyor tavuklu mama

Sselin1

Kedilerinizde kilo problemi yoksa n&d kuzulu mama kullanabilirsiniz kisir mamasiyla protein ve mineral oranlari ayni zaten tek fark yag orani.

Cansumuezza

mecburen değerlere dikkat ederek kısır olmayan kedi maması kullanacaksınız, nd elmalı domuzlu,bal kabaklı ördekli ,kinoa serisi falan var bir araştırın istetseniz. ek olarakta idrar yolları için macun kullanırsınız

N&D kuzu etli mamanin mg değeri vs yüksek geldi şimdi baktığımda, fakat o kalitede kullanabileceğim başka mama yok sanırım Kuzulu veya sığır etli. Macunun etkisi ne kadar biliyor musunuz acaba yardımci olur mu

srplzngl

Özellikle erkek kediniz varsa çiğ beslenmeyi bir düşünün. Siz farketmeseniz bile her türlü kuru mama idrar yollarına zarar verecektir.

Fatiko

Vegan mamalar var diye duymuştum bir araştırın isterseniz

minnoskoss_123

Kurutulmuş Tavuk Etimin.32
Pirinç Min.25 Mısır
Mısır Glüten
Sebze Lifleri Bezelye Lifi Ve Toz Seliloz
Kurutulmuş Balıketi
Tavuk Yağı
Dijest
Kurutulmuş Pancar Posası
Balık Yağı
Bitkisel Yağ
Kurutulmuş Tüm Yumurtalar
Sodyum Klorür
Potasyum Klorür
Kalsiyum Sülfat
Dl-Metiyonin3000 Mg/kg
Kolin Klorür2500 Mg/kg
Kurutulmuş Bira Mayası
Taurin
L-Karnitin
250 Mg/kg
Çinko Oksitzn 60 Mg/kg
Çinko Sülfat Monohidrat Fe 20 Mg/kg
Demir Karbonat Monohidrat Fe 20 Mg/kg
Bakır Sülfat Pentahidrat Cu 16 Mg/kg
Kalsiyum İyodür Anhidrat I 1
5 Mg/kg
Kobalt Karbonat Baz Monohidrat Co 0
25 Mg/kg
Sodium Selenitse 0
1 Mg/kg
Vitaminler.

minnoskoss_123

İçeriğinde Tavuk olsa da bir inceleyin derim.

minnoskoss_123

Ben bunu kullandığım için link gönderdim. N&D kullanmanız daha iyi olur. Kuzu etlisi felan var diye biliyorum. Geçmiş olsun.

Sselin1

Kuzulu mamanin mineral degerleri gayet dengeli bence n&d dusuk tahillinin protein oranida uygun. Kedinizin bobrek ve idrar yollari problemi yasamasini engellemek icin mumkunse hergün kaliteli yaş mama ya da ev yapimi mama vermenizi öneririm iciniz rahat eder. Kedisinde idrar yollari problemi yasayanlarin cogu kisir kedi mamasi kullaniyor zaten ama malesef yeterli degil bu.

Cansumuezza

evet idrar yollarındaki sıkıntının asıl sebebi sadece kuru mama ile beslenmek oluyor çoğu zaman .

Sselin1

Ayrica simdi baktim magnezyum degeri %0.11 yüksek bir deger degilki bu gayet uygun siz yanliş gördünüz sanirim endise etmeyin korkulacak bir deger degil.