Kedim Dışkısını Halıya Yapıyor

Yaklaşık 2 haftadır kusuyor ve dışkısını bazen tuvalete bazen halıya yapıyor sebebini çözemiyorum

6 CEVAP

smgbkrccc

Kediler onu rahatsız eden bir durum ya da hastalık yoksa dışkılarını dışarı yapmazlar, zaten hoşlanmazlar da. Çok titizler çünkü. Hele önceleri yapan bir kedi birden dışkısını halıya yapmaya karar verdiyse kesin ters giden bir şeyler vardır. Kediniz erkekse alan işaretlemek için de idrarını püskürtürler etrafa, o da bir ihtimal olabilir ama kusmasının kızgınlıkla bir alakası yok. Bence veterinere gidin.

Gozdetemizel

Acaba kuma yetisemiyor olabilir mi?benim kedim bugune kdr hic kum disina yapmadi.yeni kisirlastirdik suan operasyon ve antibiyotik yuzunden ishal.kucagimda uyurken bir anda firlayip kuma kosuyo kazamadan kakasini yapiyo.kapatirken de midesi bulanip kusuyo ogurerek.
Acaba yavrucak yetisemiyor da buldugu yere mi kaciriyor.

Gamzessven

Kumunu sevmiyor da olabilir ne çeşit kum kullanıyorsunuz?

Gamzessven

Kusması da normal değil iki problem bağlantılıdır büyük ihtimal

Yani hem kusması hemde dışkısını dışarı yapması keşke kumdan olsa yani veterinere gitmek gerekiyor demek ki

Cansumuezza

zaten iki haftadan sonra gitmelisiniz veterinere