Sokağa Bırakıyorlar Eve Alsam Etik Olur Mu

bgenceli

mahallemde muhtemelen jack russel cinsi bir köpeği her gün sokağa salıyorlar yavrucak ne bulduysa onu yiyor birkaç kez yanına yaklaşmaya çalıştım çok korkuyor muhtemelen şiddet görüyor. aç olduğu her halinden belli kemiklerini sayabilirsiniz. ırka ait bi özellik mi bilmiyorum ama tüyleri kazık gibi. şimdi ben bu yavrucağızı eve alsam ki zaten bi köpeğim var yani bakmakta tecrübeli sayılırım. eğer sahipleri umursar da köpeği almaya gelirse ne yapabilirim.

20 CEVAP

Gamzessven

Off neden korkuyor ya gerçekten şiddet görüyor olmalı :(( bence de bırakmayın o hayvanı. Acaba direkt gidip sahiplenmek istiyorum deseniz para isterler mi sanırım isterler. Köpeği illaki çıkaracaksınız ama görürlerse yine kötü olabilir hayvanımızı çaldın falan diye. Ortak bir paydada buluşulsa keşke

Tam1cat

Belki hiç istemezler bile alıp atmayı seviyorlar bilirsiniz siz de. Bir can için değer biçilmesi üzücü ama aklınızda bulunsun diye söyledim ben. O abla son çare para verdi ve hayvanı kurtardı. Siz hem kendinize hem yavruya dikkat edin. Çok kötü insanlar var

Gozdetemizel

Eger hayvanin siddet gordugune ve ac birakildigina inaniyorsaniz bunun etigini metigini dusunmeyin bence.muhtemelen cocuklarina karne hediyesi alip cocuk bikinca ya da kopek evde yaramazlik pesindeyse bikmis ve vaktini sokakta gecirsin diye saliyolardir.eve almaniz en dogrusu ve kapiniza gelirlerse de evimin kapisina kdr geldi pesimden benimde evde kopegim var yardimci olmak istedim dersiniz olur biter.ztn her seferinde ayni sey olursa bi sure sonra hayvan onlara degil size gelmeye baslar diye dusjnuyorum.cok buyuk sevap islersiniz Allah razi olsun

Tam1cat

Dediğiniz gibi bir durumdaysa çok umursamazlar. Büyük ihtimalle gelirlerse de köpeğimizi aldın bize para ver gibi bir beklenti olabilir. Bi deneyin bence yazık yavrucağa

bgenceli

bugün tutmaya çalıştık kardeşimle ama çok korkak geliyo üstünüze zıplıyo elinizi uzattığınız anda kaçıyor. ödül bisküvisiyle kandırmaya çalıştım bisküviyi aldığı gibi kaçması bir oldu. benim bu canı kurtarmam lazım kesinlikle

bgenceli

para verip alınmış bi köpek bu bebek de muhtemelen. bi süre sokağa çıkarmayı düşünmüyorum evde hoplar zıplar diğer köpeğimle oynarlar tuvalet işini de bir şekilde hallederim. para isterlerse de 200-300 bişey ancak verebilirim zaten. haftasonları koşsun oynasın diye mahalleden çıkana boxa koyup parklara götürebilirim yani bilmiyorum umarım tutabilirim

Gamzessven

Tasması yoksa direkt saldılar mı acaba ya sahip mahip değillerdir belki. En azından ben öyle sandım dersiniz bir şey derlerse. Kayboldu diye umursamayabilirler de ama peşine düşerlerse bilmiyorum. Kurtarın köpeği ama kendinize de dikkat edin :(

Anonymus552223

Gorurlerse de kapima geldi açtı sahipsiz sandim falan dersiniz. Nerden kanitlayacak sahibinin kendi oldugunu. Iyi baksaymis hayvana..

bgenceli

bugün tutmaya çalıştık kardeşimle ama çok korkak geliyo üstünüze zıplıyo elinizi uzattığınız anda kaçıyor. ödül bisküvisiyle kandırmaya çalıştım bisküviyi aldığı gibi kaçması bir oldu. benim bu canı kurtarmam lazım kesinlikle

Tam1cat

Bir hayvansever ablamın komşusu da bağlamış balkona köpeği, kışın 3 hafta falan orda durmuş. Yağmur yağıyo falan giderdeki sudan içiyomuş. Ara sıra yemek verirlerken görmüş. Sonra bi gün salmışlar sokağa, o abla da kaptı evine götürdü. Temizledi, doyurdu falan. Sahipleri geri istemeye geldiler ama para istediler. Bunlar da 200 300 bişey vermiş sırf gitsinler diye. Sonra o yavrucağı başka bir ablaya sahiplendirdi.

bgenceli

ayrıca bir sorun daha var ki sahiplerini daha bulamadım. bi sahibi kesin olarak var ama ne tasma var ilgi.

Cansumuezza

valla etiğin dibi olur. imkanınız varsa kurtarın çocuğu

Leyl003

Kopegi takip etme imkaniniz varsa sahibini bu sekilde bulabilirsiniz.. konusmayi deneyin..yine de ortak payda da buluşmakta fayda var.. inş güzel neticelenir.. olmadi siz elinizden geldiginizce ona sahip çıkın.. belki o sizi sahip olarak secer ;)

bgenceli

Köpek hakkında biraz bilgi edindim ismi sahibi vs falan. Tahmin ettiğimiz kişi sahibiymiş almamızı önemsemezlermiş ama annesi çok üzülürmüş. Annesi de üzülürse üzülsün diye düşünüyorum çünkü sahibi köpeği dövüyomuş. Biz bu akşam tekrar tutmaya çalışacağız tutamazsak gider kapılarına isterim köpeği ama muhatap olmak istemem dahi

Faytekin

Onemsemezlerse alin bence de imkaniniz varsa,ama kendinize alistirmaniz uzun zaman alir, ilk firsatta yine siddet de gorse kosa kosa yine onlarin kapisini gidecek, kemikleri sayiliyor yazmissiniz irkina ozel bişey degil bu, ablamin 2 tane Jack Russell I var,oyle kemikleri falan gorunmuyor, belli ki acliktan o hale gelmiş.