Kediciklerle İlgili Yarddimm

kedi_sever123

Ben bir kedi sahiplenicem 6 ay la 2 yaş arası 6 aylık bir kedi evine alışır mi ? Egitilir mi?

4 CEVAP

AllyNewt

Alışır, alışmasına da eğitim ne hakkında? Standart tuvalet işini diyorsan kedi zaten onu doğuştan bilipte geliyor. Kum koyman yeterli oluyor genelde. (Özel vak'alar hariç)

AllyNewt

Zor. Kediler kendi karakteristik yapısı gereği köpekler gibi eğitilmeleri zor. Ancak sen azimle ben unu illa yapacağım dersen yanıt "evet", sonuçta onlarda belli bir zeka kapasitesine sahipler. Ancak bu her kedide yapılabilir diyemem.

https://www.youtube.com/watch?v=6oxTDsEOaKE
https://www.youtube.com/watch?v=puYANVYxPys

Cat training makaleleri okuyabilir veya videolarını izleyebilirsin.

Ama eğer kedine klozete tuvaletini yapmasını istiyorsan onunla ilgili de videolar ve yazılar var. Ayrıca Türkiye'de satılan kedi tuvalet adaptörleri (eğitim için) bulunuyor.

kedi_sever123

Yani komutlarımi anlayacak kadar zor komutlar değil yakala getir vb.

kedi_sever123

Teşekkür ederim çok yardımci oldunuz denerim bi kedi eve gelsin de :)