1Haftalık Yavrular

1 haftalık terkedilmiş yavru buldu arkadaşım.Ben sütanne önerdim ama olmaz dedi.Süt ozu mu verilmeli.Ayrıca evde değil apartmanda bakacakmışş

16 CEVAP

Anonymus552223

Buldug7 yere geri biraksin. Anneleri vardir belki. Cunku apartmanda asla bakamaz bir kac gune ölurler. Ya eve alsin ( o bile garanti degil yaşayacagi) ya da kalkişmasin boyle bir seye. Tabi bir haftalik oldugundan eminse. Çok sicak tutmak lazim bu kadar kucuk kediyi. Kutuya koymasi falan yeterli olmaz. Sicak su torbasi koymali. Iki us saatte bir suttozu ile beslemeli. Poposuna masaj yaparak çis kaka yaptirmazsa ölur. Tek başina yapamazlar. Bunlari bilmiyosa, apartmanda bakçam diyorsa o kediyi asla yaşatamaz. Sut anneye neden hayir dedi? Ve kedinin annesi olmadigini nerden biliyo? Anne mama yemeye gitmiş olabilir

Zaten o arkadaşa pek inanmıyorum büyük ihtimal anneleri vardır eğer anneleri gelmezse ben sütanne arayıp bulacağım.zaten sütanne düşündüğüm kedim de var

ortak hesabımızz

Sselin1

Bunlar can oyuncak degil heves icin yavru kedi mi beslenir kesinlikle süt anneye ihtiyaçları var. deneyimsiz birisiyse o bebeklerin yaşama sansi çok düşük yaşasa bile yeterli sekilde beslenmedigi icin bagışıklık sistemi zayif kalacak. O bebekler zamanla yarisiyor simdiden sütanne ara bence annesi yoksa zaman kaybetmemis olursunuz

Ayse_naz_G

Bahsettiğiniz şey ne???

gozdeyilmaz

Neden süt anne olmazmış onu anlamadım. Veterinerlerde süt tozu satılıyor onlardan alabilir ama eve alsa çok daha iyi olur çünkü daha çok küçük gözetim altında olması gerek

Anonymus552223

Kedi oldugunu varsaydim ama kopekte de ayni.. arkadasimiz bir haftalik yavruyu yasatabilecek bilgi ve tecrubede degilse, aldigi yere biraksin hemen, annesi vardir belki. Bu ihtimalde yaşama sansi daha yuksek.

kedi de var

bu arada o 2.hesabım da ablamın

Anonymus552223

Nefret ediyorum yavrulari annelerinden ayiranlara, kedi sahipleneceksen en ez az 1 ayi bekleyeceksin, o da sokakta ezilmesin vs diye bir ay, normali en az 2 ay. 1 aydan kucuk yavruyu annesi yoksa mecburiyetten alabilirsin ancak, zaten yaşatmak cok zor, apartmanda bakacam diyen biri başta öldurdu o yavruyu

Evet @twice_kim_dahyun

@epiglottis çok haklı.

Bende vaktinde s.....r adlı bir arkadaş tanımıştım.Zevk için mama alıp onlara WHİSKAS veriyordu.Bende gördüğüm an tövbe dedim verme.MATİSSE AL SOKAK CANLARINA vsvs dedim.Bu s.....r birkere 20 günlük bir kedi bulup sevip okşamış almış annesini beklemeden, sonra yavruya bakamamış aldığı yer koymuş.Annede koklayıp gitmiş.2-4 gün de kedicik maalesef hayatını kaybetmiş.Arkadaşına tez vakitte elleme yavruya bekle de.Annesi gelir onun de eğer anne ortada yoksa kesin sütanne gerekkiyor

Ailem yeter artık dedirtti.Sütanne şeysi dedim.Sanane seni ilgilendirmez arkadaşın ne yaparsa yapsın dedi.

Anonymus552223

Bizim anlattiklarimizi arkadasina anlat, biraz vicdani varsa geri biraksin o kediyi annesi gelip alana kadar da baksin uzaktan

yurewalon

süt anne neden olmasın? o kadar küçük bir yavru annesiz yapamaz, annesi kesin yoksa o zaman bakılabilir ama apartmanda DEĞİL. sıcacık tutulmaları, 2 saatte bir gece gündüz demeden beslenmeleri, tuvaletlerinin de özel yenidoğan yöntemiyle yaptırılması gerek yoksa iki üç gün dayanamaz bile o yavrular. sütanne bulmak şart yoksa bir veteriner kontrolünde başta saydıklarım yapılarak bakılmalı. can bu öyle basit bir şey değil apartmanda bakarım demekle olmaz lütfen

minnoskoss_123

@epiglottis çok haklısınız. Benim yaşadığımı siz biliyorsunuz. Arkadaşımın sitesindeki kedi doğum yapmıştı. Ama yavruları emzirmiyordu. Ne kadar süt tozu versek de olmadı. Hepsi teker teker öldü. En son dayanamadım bir tanesine ben bakayım dedim. Tam benim onu alacağım hafta veterinere kontrole götürmüşler. Veterinerde melek olmuş:(