Kedim Mama Harici Ne Yiyebilir

kedi_sever123

kedim mama haricinde ne yiyebilir

12 CEVAP

berfinkyaa

Ciger verebilirsin kilo almasinida saglar benim yedim ekmek yemeyi cok seviyor o yüzden et suyu kaynatip ekmekle veriyoruz

suzan

ciğeri biz de veriyoruz :) çok seviyorlar

suzan

ama ıslak mama da yeterli olacaktır ki sen zaten kullanıyordun galiba
öyle hatırlıyorum :)

Nemesis

Oranini iyi ayarlayarak ciğer ya da balık verebilirsin. Ek besinler bilindiği üzere kedilerde karaciğer yağlanmasi yapıyor. Mümkün oldukça mama disina çıkma alacağı tüm vitemin ve mineraller mamasinin içinde çünkü.

suzan

*********.com daki mamaya hayır diyen kedi görmedin patkam da kullanıyor :) bonacibo ya da micho kullanabilirsin bizimki de daha doğrusu bizimkiler de mama yemiyordu şimdi şişmanladılar :) bir dene istersen.

grsymerve

bugün veterinere götürdük kızımızı herseyi yemeye calısıyor dedim vet'de mamasından baska birsey vermeyin dedi, tüyleri daha az dökülür, daha sağlıklı olur, agzı kokmaz,diştaşı olusmaz,dıskısı kokmaz dedi. artık hicbisey vermiyeceğim sanırım. sabahları peynir yiyordu bazen yogurt ne bilim et yaptıgımızda biraz veriyorduk sanırım vermiyeceğim artık. zaten bir türlü anlamadım ben bu kedilerin beslenmesini.

patkam

ciğeri nasıl alıyorsunuz? kasaptan mı? çiğ mi veriyorsunuz? anlamadım....

kreator88

15 günde bir balık verebilirsin

Cinar

Benimki mama hariç herşeyi yiyor. Mama denemediğim marka kalmadı. Yemeklere karıştırmak, aç bırakmak fayda vermiyor. En sonunda pes ettik sofraya bizimler oturup normal yemekleri yiyip gidiyor. SAğlıksız biliyorum ama herşeyi denedik olmadı.

suzan

kedilere inek sütü verilmez! bu yanlış bir bilgi karaciğer yağlanması gibi sağlık sorunlarına yol açıyor çünkü bünyeleri buna alışık değil. kediler doğada süt içmez!.. iki haftada bir veya 10 günde bir ciğer ve illa ki süt vermek istersen haftada bir verebilirsin o da ılık (oda sıcaklığında) olmalı ve üçte biri su olmalı.

cilekgd

yoğurt verebilisin

Gulse5

balık verebilirsin ama eğer balık verirsen üstüne sakın yoğurt verme zehirlenebilir bu insanlar içinde geçerli bol bol süt verebilirsin çünkü içini ferahlatır soğuk süt verirsen daha iyi olur ama çok soğuk verme ve su ver hem bnu yaparsan tualetleri olduğundan daha az kokar ve kedi ödülleri var bu sitede onların tatları kediler için güzel oluyor ve kedine ciğer verebilirsin ama bunu sürek öğün olarak verme et hayvanları vahşileştireebiliyor gerçekten :)