Yavru Kedi Maması

Rkandu11

Barınaktan yavru kedi sahiplendim. Yaklaşık 2 aylık. Proplan yavru kedi kuru maması aldım , yememesi anormal değilmiş gerçi (dişleri küçük , seçici vs) araştırdığım zaman farkına vardım. Sulu süt azıcık içiyor , ekmek içi 2-3 tane yiyor bir öğün mesela bu kadar. Et yiyor çok az su içiyor bir öğün bu kadar. Elimle zorla yediriyorum uğraşıyorum yerse öyle yiyor , çok nadir kendi yiyor , üzülüyorum aç olup olmadığını bilemiyorum doğal olarak. İşi gücü yatmak. Neyle besliyebilirim yardımcı olur musunuz ?

10 CEVAP

Gamzessven

Yorumlara katılıyorum yaş mama deneyin. Kuru mama için biraz daha büyüsün. Proplan bitince de nd veya matisseye geçin mutlaka proplan iyi vir mama değil :(

Hidatot

Pek bir bilgim yok ama besleyici yaş yavru kedi mamaları vaar onları da denediniz mi?

Rkandu11

Denemedim muhtemelen yaş mamayla beslemek zorunda kalıcam. Çok Teşekkür ediyorum yorumunuz için sağolun

InciCAN

Ben İnci’yi daha küçük sahiplenmiştim ama Proplan yiyordu. Mamayı beğenmemiş olabilir yüksek ihtimal. Farklı bir marka denediniz mi?

Cansumuezza

daha çok lküçükler kuru mamaya yeni geçme dönemleri proplan junior bile onlar için büyük çeneleri yorulıyor kuru mama yerken hemen bırakıveriyorlar başlangıç kuru mamaları var onlardanda alabilirdiniz ama bunuda yerler sorun değil. yaş kuru karıştırarak verin şuan sadece kuru mama yemek için çok küçükler

Ilaydaaulus

Yaş mamayı yiyorlar yavru kediler kuru mama yiyene kadar onunla besleyebilirsiniz

minnoskoss_123

Yaş mamadan başlayın. Sonra yavaş yavaş kuru mamaya geçiş yaparsınız.

Tikos

Muhtemelen yeni geldigi icin ortama alismasi ve yemek yemesi biraz gec olur fakat su da icmiyorsa ve ishalse bir veterinere goturmenizi oneririm onun disindada mama olarak proplani hic tavsiye etmem kalitesiz bir mamadir eger maddi durumunuz yeterliyse nd kitten tahilsiz tavuklu narli kedi mamasini oneririm islak mama olarak da gimcat kitten tavuk oneririm

Rkandu11

Herkese çok teşekkür ediyorum çok sağolun :))

Rkandu11

Yok henüz denemedim. Yaş mama veya Nd tahılsız tavuklu mamasını almayı düşünüyorum. Çok teşekkür ediyorum yorumunuz için sağolun