Kedimi Kısırlastırdım Bugun

z-liyya

Arkadaslar kedim kısırlastırıldı bugun erkek ve. Uyanması baya uzun suruyor hala kendınde degıl az bısı kalktı surundu tekrar yattı testısınde az bısı dikiş atıldı ama ufakta olsa kanaması var sizce normal mı birde yakalık gerekmıuor dedı doktor sızce de gereksız mi

16 CEVAP

aysegunerr

Erkek kedilerde yakalık takmaya gerek yok. Tek dikiş atılıyor ve yaraları küçücük oluyor. Zaten yakalık çok strese sokuyor hayvanları, yemesi içmesi zorlaşıyor.
Kedimin ameliyattan sonraki ikinci günü, yakalık takmadık ve bir sorun yaşamadık çok şükür. Ameliyattan 4 saat sonra kendine geldi. Hiçbir şey olmamış gibi oynuyor şimdi.
Geçmiş olsun ^^

Sselin1

Bazi veterinerler dikiş atiyor bazilari atmiyor iki şekilde de oluyor. En son kisirlastirma yaptirdigim kedim 3. Gunde dikişini cikarmişti bir sorun olmuyor yani. Ama şisme kanama durumu gözlemlemedim açıkcası. Batikonu da pamukla bastirmadan uygulayabilirsiniz. Oda kum falan bulaşırsa falan diye cok sık uygulamaniza gerek yok.

Gamzessven

Gerek yok tasmaya falan arkadaşlar. İyileşiyor hayvan zaten. Kremi uygulayın problem yok bence. Geçmiş olsun sağlıklı yaşasın :)

minnoskoss_123

Geçmiş olsun. Kısırlaştırma yaptırarak çok iyi bir şey yaptınız. Bir bilgim yok maalesef yanlış yönlendirmek istemem.

Gamzessven

Evet viyo recuperation ı ben de duydum. Kullanmayı düşünüyorum kısırlaştırdıktan sonra. Onu kullanamıyorsanız bile imuneks gibi günlük destekleyicilerle destekleyebilirsiniz kedinizi çabuk toparlamasına yardım eder. Üzülmeyin bundan sonraki hayatı için çok iyi vir şey yaptınız. İyileşince kaldığı yerden devam eder yaramazlıklara :)

minnoskoss_123

Elizabeth yakalık mı?

z-liyya

Tamam çok tesekkur ederım

Ayse_naz_G

Bence ne olur ne olmaz sonuçta sağlığı için elizabet tasmayı takın birkaç gün sonra çıkarırsınız.

beautifulcat

Konudan bağımsız olabilir ama iyileşme döneminde -hekiminizin de haberi olarak tabii ki- Viyo Recuperation isimli ürünü kullanmanızı tavsiye ederim, immun sistemi destekleyerek vücudun savunmasız düşmesini engelliyor, çok olumlu yorumlar okuyorum bu ürünle ilgili. Instagram üzerinden takip ettiğim birkaç veteriner hekim de bu ürünü tavsiye ediyorlar.

z-liyya

Bana krem vermedi sadece batikon okadar tedekuurler bilgiler ıcın zaten cok mutsuzum aglıuorım onun o halini görunce

Zeytogram

Bende kedi mi iki ay önce kısırlastırdım dikiş atıldı ve yakalık kullanmadim sadece ilk iki gun biraz göz önünde tuttum uyanmaması normal zaten stres yapmayın

Fatiko

Keşke taksaymış. Dikişlerini çıkarabilir

minnoskoss_123

Zorunda değilsiniz. Yaraya ulaşmasını engelleyecek birşey kullansanız da yeter.

z-liyya

Yani şuan olan yeri şiş ve kırmızı 1 dikiş atıldı normal demi baska yerlerde okudum dikiş atılmıuor dedıler ama bızımkine atıldı ufacıkta kanaması oldu suan bısı yok ama batikon verdıler nasıl uygulıcam yarasına mı surucem iyi olsunda baska bısı istemıuorum

z-liyya

Doktor dedı gerek yok dıye ama yınede bılmıuorum dikil olarak sadece 1 tame var ve şiş duruyor