Kedi Beslenmesi

patkam

Arkadaşlar benim 4 aylık erkek kedimin kuru maması bazende verdiğimiz yaş maması tam gözünün önünde duruyor....Ama kimuti (kedim) biz ne zaman mutfağa gidersek oda bizim peşimizden geliyor ...Biz yemek yerken o sürekli miyavlıyor....Halbukü yemeğide önünde duruyor....Acaba bunu aç gözlülüğünden mi ? yoksa acıktığından mı yapıyor?

9 CEVAP

kedi_sever123

Bence yemek yerken mutfagın veya her nerde yemek yiyorsanız oranın kapısını kapatın . Ama onunda yiyebileceği bir yemekse biraz verebilirsin

kedi_sever123

serbest bırak önemseme bu durumu kapı açık kalsın bakalım napacak? ve büyük ihtimalle aç gözlülüğündendir acıyıp veriyorlar sonra şişmanlıyor kedicik:/

patkam

Kapıyı açık bıraktığımızdada bu sefer yemek masasının örtüsünü çekiyor...Yada masaya atlıyor...Bizde yemek veriyoruz 1-2 lokma yiyiyor sadece...

kedi_sever123

zamanla bırakır umarım yemek yediğiniz saatlerden oyalanmasını sağlayın en azından :)

patkam

Bilgi için teşekkürler .. Fakat gerçekten kedim inalınır gibi değil çok hareketli çok huysuz ve yaramaz nasıl birşeydir bu:) çokta tatlı

kedi_sever123

ben size oyalanması için örnekler vereyim efenim ;

-kedinin burnuna surulecek 2gr tereyagi sayesinde kediniz 12 dakika boyunca sadece kendisiyle ilgilenecektir

-oynaması için lastik top veya yünden top atmak

-kedinin sizinle hiç ilgilenmeden tam konsantre bir şekilde ortalama bir saat kadar ortadan kaybolması ve oynaması için patilerine teslim edilecek bir adet kulak temizleme çubuğu yeterlidir. bir saatin sonunda oynamaktan bitap düşmüş kedi, olduğu gibi yere serilecek ve size ekstradan bir saat daha kazandıracaktır.

-kuyruğuna mandal takmak. ama dikkat edin kuyruğun et kısmı mandalın köprüsüne gelsinki canı yanmasın. o mandalı yakalamak için 360 derece dönüp duruyor kerata.

:)

patkam

Çok sağolun ... Bu bilgileri kullanıcağım .....Kedim umarım bunları uygular.......

kedi_sever123

umarım :)

patkam

Mutfağın kapısını kapatıyoruz fakat miyavlıyor yemek verdiğimmizdede 1-2 lokma yiyip gidiyor...