Kedimin Sesi Kısıldı

Byzkbln

Merhaba petlebi ailesi
Veteriner hekim ve kediler hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Yaklasik 3 hafta önce sokakta minik bi yavru bulduk oldukça miyavlıyordu. Yaklasik 2 aylık tekir kedi. Sahiplendik geçici olarak. Fakat son 1 haftadır sesi kesik kesik geliyor. Eve geldikten karnı doyduktan sonra cok miyavlıyan bir kedi degilde halbuki. Daha once 2 kez daha kedi besledim benimkiler sokagi inletirdi. Kedinin yapısı mı boyle yoksa hasta mı bilemedim. Çok hareketli bir kedi hastalık belirtisi hiç yok. Bi hapşuruyor o kadar oda kuyruğu ile oynuyor ısırıyor felan o sebeple hapşurdugunu düşünüyorum. Onun dışında birde diş çıkartıyor ne görse kemirmek istiyor. Bunun etkisi varmi bilmiyorum. Sormak istedim

4 CEVAP

Anonymus552223

Derdi olmayan kedi kolay kolay miyavlamaz ondandir belki. Kedim mama isteyecegi zaman mik mik kisik sesler cikartiyo, onun disinda kizginliktayken duydum sadece sesini. Ilk aldiginizda açti o yuzden miyavlamistir. Aci aci miyavliyirsa bir onceki kedileriniz kisir degildiler muhtemelen

Cansumuezza

sadece kuru mamamı yiyor

Cansumuezza

arkadşımda iki aylık kedi var şuanda annesiz,sadece miyavlıyordu doğru düzgün uyumuyordu bile sesi kısılmıştı artık. ne ıslak ne kuru mama yemiyordu açlıktan miyavlıyor gel zorla yedirelim dedim tuttuk kuru mamayı blendırdan geçirdik yaş mamayla karıştırdık içine bağışıklık güçlendirici yumurta envai çeşit yararlı şey kattık tuttuk ensesinden yedirdik çay kaşığı ile . size ciddi söylüyorum yedi yalandı gıkı çıkmadan saatlerce uyudu. sonra oda öğrendi yemek yiyince açlık hissinin geçeceğini o gün bu gündür miyavlamıyor dana gibi yiyor maşallah :) sizinkinin yemesi nasıl?

Byzkbln

Ya aslında benim kedi ne kuru mama yiyor nede yaş mama. Ben onu bulup almadan önce suriyeli çocuklar almış once biz besleriz diye ev yemekleri vermisler hayvana ona alışmış. 2 gün sonra getirip atmışlar açlıktan miyavlarken bulduk kedi anne sütü aldık onu verdik sonra kuru mama verdik yok allah yemiyor ama yumurta haşlama pişirme salam sucuk makarna corba ver bana mısın demiyor