İlk Aşılar

1 aylık tuxedo kedimin anne sütünü tamamlamasını bekliyorum daha sonra veterinere götürüp yanıma alıcam kayseride yaşıyorum veterinerlik fakültesine götür diyenler oldu ilk kontrolü aşıları vs tahmini ne kadar tutar çoksa şimdiden biriktirsem iyi olacak

10 CEVAP

Anonymus552223

Bizim burda karma 50. Ic parazit 35. Dis parazit icin damla kullanirsaniz o da 20. Karma aşi 3 ayda bir oluyor bir kac defa. Toplamda 150 200 desen. Kuduza bazi veterinerler disari cikmiyosa gerek yok diyorlar. 6 aydan sonra yapiliyor zaten. Yani ilk goturdugunuzde 100 tl tutar ancak. Bi de lösemi fib vs duyuyorum buradaki insanlardan ama ben hic yaptirmadim veteriner de yaptir demedi

Gamzessven

Lösemi tehlikeliymiş diyorlardı burada. Yaptırmasanız da olur bence çoğu öyle diyor. İç dış parazit 3 ayda bir oluyor karma yılda 1. Kuduz da size kalmış ama yaptıracağım diyorsanız 6 ayda 1

Ahsenbb

Normalde karma 2. ayda başlanır,15 günlük periyotlarla 2 kere yapılıp tamamlanır,sonra lösemi aşısı en son kuduz aşısı yapılır.
Lösemi aşısını bende tavsiye etmiyorum.İlk dozdan sonra kedimi çok yordu ikinci dozu yaptırmadım.
Kuduz aşısı 3.ayda yapılabilir.
Kedimizin sağlıklı olduğuna dikkat edip aşılarına başlayalım yoksa bağışıklık sistemini çok düşürebilir hastalıklara açık hale gelebilir.Aşı takvimi boyunca veterinerinizle birlikte vitamin takviyesinde de bulunabilirsiniz

Gamzessven

kuduz ve karma aşı 6.aydan sonra yapılır. İç dış parazit aşısı da en erken 2.ayda yapılır. Aşı fiyatları çok değişiyor ama istanbuldaki belediyeye bağlı yerde 70 er tl diye hatırlıyorum bu aşıları. Siz de fakültede ya da belediyede yaptıracaksanız benzerdir fiyatlar. İç dış parazit aşıları daha ucuz. Şu aşamada yaptıracağınız bir aşı yok henüz ama biriktirmeye başlayabilirsiniz sonra hepsi ard arda gelirse sıkışmazsınız

Gamzessven

Bazı veterinerler karmayla kuduzu aynı anda falan yapıyor çok halsizleşiyor kedilere ağır geliyor. Mutlaka farklı zamanlarda yaptırın aynı gün değil

Gamzessven

Tamamen yaptırdığınız yere bağlı fiyatlar. Ama güvenilir olmasına da dikkat edin. Aşıları nasıl muhafaza ettikleri önemli. Karma aşıları dolaptan çıkarırlar genelde.

Gamzessven

Bir de karma 2 doz oluyor. 21 gün arayla. Dozlara da ayrı para ödüyorsunuz

Hidatot

Kuduz ve karma 6 aylıkken yapılır en erken demişsiniz. Ya bizim Kuzu'ya veterinerimiz 3 aylıkken karmanın ilk dozunu yaptı. Çok ilgilendi gerçekten o yüzden zararlı olsa yaptırmazdı sanırım ama acaba bir zararı olur mu bu kadar küçükken yapılması? İlk gün biraz durgunlaştı ama bitkin düşmedi. İkinci doz da 1 hafta sonra. Siz bir şey diyebilir misiniz fikriniz var mı? @gamzessven

Çok teşekkür ederim açıkçası daha fazla bekliyordum yine de şimdiden biriktirip zamanı geldiğinde ihmal etmemek en iyisi

Haklısınız dikkat edicem