Operasyon Sonrası Titreme Kusma

Frenciemom

Merhaba, Oğlum 2.5 yaşında ve idrar kesesindeki kumlar ve taş sebebi ile operasyon geçirdik anestesi fransız buldoglarda sıkıntılı bir dırum olduğu için 2.kez anestezi almaması amacıyla taş operasyonu ile beraber kısırlaştırma operasyonu geçirdik ve bugun 3.günü aşırı titreme-iştahsızlık var ayrıca çok su içiyor ve bir kere kustu acaba bu belirtiler normal midir? Lütfen yardım edin

13 CEVAP

Gozdetemizel

Narkoz ve sakinlestiriciler kedi kopek gibi hayvanlarda %70 idrarla %30 kaka ve kusmayla atilirmis.bizde kisirlastirali 10 gun oldu ilk 2-3 gun boyleydik.

Gozdetemizel

Normal bizim tam 11 gun oldu.2 gundur adam akilli ayakta.bide arka ayaklarini dumduz tutmuyodu hep cokecekmis gibi arka ayaklari yere yakin yuruyodu.cani acidigi ya da dikislerini tekrar acmasin diye giydirdigimiz elbiseden diye dusunmustuk ama 2 gundur elbise ustunde gayet hoplayip zipliyor.yani acisi var muhtemelen sizinkinin de

Cansumuezza

benim kedin antibiyotik iğne olduğu gün bacağı titriyordu ordan olmuştu iğneyi bende çok korkmuştum. sizin durumunuz uzasada uzamasada veterinerinizle irtibat halinde olun içiniz rahat olsun.

Gozdetemizel

Fazla pimpirikleniyoruz ancak olmasi gereken oluyo ve biz sadece seyrediyoruz.siz yine de izleyin,baktiniz hic yuruyecek gibi degil hemen goturun

Frenciemom

Merhaba çok teşekkür ederim 4 gün oldu ama hala sürekli uzanıyor yürümek istemiyor bu durum normal mi sizce?

Frenciemom

Gerçekten içimi rahatlattınız günlerdir o kadar çok üzülüyorum ki her gün antibiyotik iğne oluyor bugun sağ ayağının üzerine basamıyor veteriner iğneden olduğunu yarına geçeceğini söyledi ne yazık ki kıbrısta sağlık konusunda pek şansımız yok iyi veteriner de fazla bulunmuyor onlara güvenmekten başla şansımız kalmıyor

Gozdetemizel

Biz de sizden cok farkli halde degiliz inanin.Arabistandayiz.ne derlerse guvenmek durumundayiz.3.gun dikislerini soktugu icin 8gundur hala pansuman bandaj yapiyoruz.ustelik 50 derece sicakta nekdr klimalar calissada gunlerdir bu elbisenin icinde hayvan,ve elbiseyi en son care bandaji acamasin diye ben oturup diktim.yaptiklari bandaji gorseniz hayvan uyumak icin egilip bukuldugunde ztn poposundan asagi dusuyor.yakalik dikislerini soktugu gun istedim de verdiler bi zahmet.ve cuma tatil ustune bide ramazan oldugu icin gece 21:30 da actilar klinigi.ben sabah dikisleri sokuk halde sabah 7de buldum aksam o saate kdr elim kolum bagli agladim saatlerce farkli klinikler aradim hepsi kapali.
Yurumuyo diyorum normal diyo ishal diyorum antibiyotikten diyo.5gun sonra bandaji acin dedi,acmaya cesaret edemedik yara hala kabuk baglamamisti.goturduk 5 gun daha bandaj ve pansuman dedi.gitmesek ve bandaji soksek demekki ertesi gun yine yara acik halde bulcaktik.ustelik tum bunlar icin 1450 riyal yani 2300 tl civari bi ucret odedik ama Allah’a emanetiz evcil hayvan besleyenler olarak burda :(

Gozdetemizel

Buarada biz hic igne olmadik,agizdan antibiyotik verdik 5gun.sizi yanlis yonlendirmis olmayayim yine de gozlemleyin baktiniz hala yurumuyo goturun ya da baska veterinere gosterin iciniz rahat edecekse.dikisi nerde nekdr hassas durumda ve yurumeyi reddediyo onu en iyi siz gozlemlersiniz

Frenciemom

Çok geçmiş olsun gerçekten çok üzüldüm bu operasyonların bu kadar zor olacağını hiç düşünmemiştim orası kıbrıstan da betermiş o kadar çaresiz hissediyorum ki bir dakika yerinde durmayan hayvan yerinden kalkmaz oldu toparlanır diye beklerken oğlum her geçen gün daha yorgun gibi görünüyor halsiz tepkisiz sadece uzanıyor bazı entryleri okudum ve çok korktum yazmanız içimi rahatlattı inşallah bizimki de toparlar en kısa sürede çok geçmiş olsun ikimiz içinde

Cansumuezza

valla zaten başımıza ne geliyorsa fazla pimpiriklenmekten geliyor sakınılan göze çöp batar misaali. tabii bu demek değilki ihmal edelim dün benim kızın gözü kısık ve kızarıktı mesela mikrop kapmış apartmana kaçmıştı derhal veterinere koşucaktımki sakin oldum derin bir nefes aldım gittm eczaneden göz damlası aldım bugün tamamen geçti şükür :D

Gozdetemizel

Valla ben 10 gundur perisanim saat basi kalkip bakiyorum
Elbiseyi cikarabildi mi bandaji sokup yarasini yaladi mi diye.hayirlisiyla bi iyilesse de bende gece uykusu uyusam.perisan etti zibidi beni el kdr haliyle

Frenciemom

Çok haklısınız vallahi insan mantıklı düşünemiyor başına birşey gelince çok teşekkür ederim :))

Gozdetemizel

Gecmis olsun insallah bian once ayaklanir kuzucuk