Kedim 10 Gündur İshal

Iyi geceler arkadaslar 7 8 aylik bir disi kedim var 2 ay önce dogum yaptı yavruları hala emziriyor esim 10 gun once yavru kedi mamasi yedirmis o gunden beri kedim ishal sadece bir kere yedi ishal oldu gecmesi tuvaletini tutamiyor eve farkinda olmadan surekli kakasini yapiyor akliniza gelecek her yere hemde artik bizim sagligimizida etkilemeye basladi vet. Goturduk mama deisikligi diyip ellerindeki karlı mamaları satmaya calisiyorlar bir tane aldik ama hic bir degisiklik olmadi ne yapacagimi sasirdim lutfen yardim edin

8 CEVAP

Ilaydaaulus

Bence başka bir veterinere götürün mamadan olsa bu kadar uzun süreceğini sanmıyorum

Gamzessven

Hangi mamayı kullanıyorsunuz? Yavru mama yedikleri için ishal olmamıştır. Eğer mama geçişini birden yaptıysanız olmuştur. Balkabağı haşlayıp verin ishale çok iyi geliyor. Sabah akşam ilaç niyetine az miktarda yedirin birkaç gün boyunca düzenli olarak.

Gamzessven

Royal de iyi değil ki. Neyse şimdi ishalken bir mama değişikliği ile yüklenmeyelim. Balkabağı deneyin düzeldiğinde mamayı da değiştirirsiniz. Nd öneririm.

Gamzessven

Sokaktan sahiplendiğim,sahiplendirdiğim kedilerde de 10 günü aşkın süre ishal oldu. Kolay kolay geçmiyor bazen. Düzenli ve sağlıklı beslemek gerek. Birden geçiş yapmışsa olabilir dediğim gibi. Ya da en son ne zaman iç parazit yaptırdınız? Belki iç parazit oluşumu vardır

Tikos

Pirinc haslayip suyunu veya yerse kendisini yedirebilursiniz ve sadece kuru mama verin ek gida veya islak mama vermeyin birde suyunu ictiginden emin olun ishallerde su kaybi fszla oluyor eger su icmiyorsa su kaybi fazlaysa veya ishal gecmezse serum taktirmaniz gerekebilir insallah pirincle hallolur (su kaybjni anlamak icin ensesinin derisini hafifce kaldirin eger cabuk duzelmiyorsa ve deri hemen kendini toplamiyorsa su kaybi var demektir) ve bence veterinere goturmekte fayda var cunku ishal kediler icin baya kotu bir durum

Anonymus552223

Mikrop falan kaptiysa ilac kullanmadan gecmez, baska veerinere gidin, ishal onemli bir konu

Royal kısir mama oneriniz icin cok tesekkur ederim

minnoskoss_123

Royal Canin kullanmayın asla,