Kedi Alerjisi Yenme Rehberi Oluşturalım

ballokumu

Alerjik bünyem var. Her şeye olduğu gibi kediye de alerjim çıktı. İlk günler gözümde sulanma, kaşıntı, hapşırma yaşadım. 15 gün içinde sadece burnuö tıkanıktı ama ben antihistaminik almaya başladım. Aşı tedavisine başlayıp hepinizi bilgilendirmeye devam edicem. Siz de tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

25 CEVAP

toffy_the_cat

Allerset bende kullanıyorum.Ama bir sorun ar nedense sokaktaki kedilerim değilde ev kedilerine hemen alerjim tutuyor :)Şuan 11 yaşındayım ailem aşıya izin vermio 18 yaşını bekleyeceğim :()

Cyborg

@ballokumu Sizin alerji testinde alerjiniz çıktı mı peki aşıya başlamadan önce? O şekilde mi karar verdi doktor? Yani ben yıllardır tozdan ve parfümden dolayı antihistaminik kullanıyordum. 2 sene önce kedimi sahiplendikten sonra sürekli kullanmaya başladım. Son birkaç aydır da inhaler kullanıyordum, öksürüklerim durunca onu bırakıp antihistaminik kullanımına devam ettim çünkü burnumun akıntısı, hapşırığım hiç durmuyor. Tabii ki bunlar hep doktor kontrolünde ancak 2-3 kez test yapıldı ve bir alerjim çıkmadı. Fakat buram buram da alerjim var. :/

ballokumu

Ben de hem deri testinde hem kan testinde yüksek derecede kedi alerjisi çıktı. Kediniz tozları topluyor olabilir.

Aleynalgul

@ballokumu merhaba, benim de maalesef alerjik bünyem var. İki sene önce bir kedi sahiplendik, kedi eve geldikten bir sene sonra geceleri burun tıkanması yaşamaya başladım.ilk başlarda kediden kaynaklandığını düşünemedim çünkü sabah tıkanıklık geçiyordu ve çok rahatsızlık vermiyodu üstelik yazın bu alerji sorunu geçmişti.(sanırım yazın ev sürekli havalandığından). Sonra ikinci kediyi sahiplendik ve sahiplendikten 3,4 ay sonra burun tıkanıklığım artık sabah akşam öğle yani her zaman olmaya başladı. Zamanla öksürük de başladı ve sonu gelmeyen hapşırıklar da var... artık uyuyamıyorum ama asla ve asla kedilerimizden vazgeçmeyiz. Şu ana kadar doktora gitmedim burun spreyleri kullandım alerji ilerledi iyice randevu aldım. Ama ben uzun zamandır sizin yaptığınız aşıyı araştırıyodum yeterli ve detaylı bilgi bulamadım bunu paylaştığınız için çok çok çok teşekkür ederim.

Aleynalgul

@ballokumu ben bu kesin sonuç vermeyen ilaçları kullanmak istemiyorum. Bu yüzden aşı vurdurmak istiyorum, şu an bi’ sorum var. Araştırmaya başladım ve bazı yerlerde başka şeylere de alerjiniz varsa bu aşı yöntemi fayda etmeyebilir diyo. Benim ilaçlara da alerjim var acaba bu aşı olmamı engeller mi?

Aleynalgul

@ballokumu uzun oldu biliyorum umarım okumaya üşenmezsiniz. Ben bu aşıyı seneye üniversite sınavına hazırlanıcağım için üniversiteye başlayınca aşı tedavisine başlıycam.
O zaman da birçok sorum olabilir size. Üstelik ben veterinerlik okumak istiyorum, aşı da etki etmeyebilirmiş umarım aşıyı olup kesin sonuç alırım.( sokak hayvanları için ücretsiz hizmet veren hiçbir özel vet. Yok ve dışarıda bir sürü kediye bakıyorum biri hastalanınca çok çaresiz kalıyorum sırf bu yüzden veteriner olmak istiyorum ücretsizliği geçtim uygun fiyatlı bakan vet. Bile yok umarım bu alerji durumum edinmek istediğim mesleğimi etkilemez...)

Lilyycm

Ballokumu alerjiniz ne durumda eşimde de sizin belirtileriniz var

Lilyycm

Cevabınız için çok teşekkür ediyorum aynı söylediğiniz belirtiler eşimde var doktora çıkıcaz bakalım umarım geçer çok üzgünüm

ballokumu

@aleynalgul özür dilerim bir sürü şey yazmışsınız gözümden kaçmış. Bende etki etmeyebilir doktorlar tercih etmez tarzı bir sürü şey okudum. İkinci kediyi sahiplendim maşallah diyin. Kötüye gitme gibi bir durumum yok aşıyı da astım olmamak için vuruluyorum. Gerçekten azalttığını düşünüyorum kendim için ama size azaltır mı garanti veremem fakat bence astım olmadan tedaviyi bi düşünün derim. Maddi durumunuz ve imkanınız varsa hiç durmayın zaten. Denemeden bilemezsiniz sevgiler

ballokumu

Ve bence psikoloji olarak hep çok iyiyim alerjim yok iyileştim diyip duruyorum kesinlikle olumlamaya inanıyorum