Evde Kedi Maması

İviiit.Kedocanlarıma evde tavuk ile tarif arıyorum.Ama asla bulamıyorumm.Onlara yaş mama tarzı bir besin hazırlayacağım.Tarif bilen ????????????

15 CEVAP

Gamzessven

Tavuk havuç ve kabağı haşla ez bu kadar

anladım :))))))))))))))))))))))))))))))

Tavuk ve havuç
Kediler tavuk yemeğini çok severler ve aynı zamanda tavukta ihtiyaçları olan protein de bulunur. Aynı şekilde havuç da sebze olduğu için kedinizin beslenme düzenini çeşitlendirmeye ve dengelemeye yardımcı olur.

Malzemeler
Tavuk
Havuç
Bira Mayası
Yapılışı
Tavuğu iyice pişene kadar haşlayın. Çiğ tavuk kedinizin hasta olmasına sebep olabileceği için, bu adımı kesinlikle atlamayın.
Havuçları ezeceğimiz için, dilerseniz haşlayabilir ya da daha lezzetli olmasını sağlamak için fırında pişirebilirsiniz.
Bira mayasını da ekledikten sonra tüm malzemeleri iyice karıştırın.
Ve buzdolabında saklayın.

bira mayam yokta

olur muuuuuuu

İçeriğinde bulunan besleyici malzemeler sebebiyle bu tarif kediler için harika bir seçenektir. Hazırlanışı kolaydır ve kediler genelde tadını severler. Bu tarif, yapabileceğiniz en kolay tariflerden biridir.

Malzemeler
1 kase dana kıyma
1 kase pirinç
1/2 kase ıspanak
Yapılışı
Dana kıyma çiğ olabilir. Dilerseniz bir tavada kısa bir süreliğine ısıtabilir ya da birkaç dakikalığına suda kaynatabilirsiniz.
Ispanakları biraz kaynatın; ancak besleyici özelliğini kaybetmemesi için çok fazla kaynatmamaya özen gösterin.
Pirinci içine hiçbir şey eklemeden pişirin.
Tüm malzemeleri karıştırın ve blenderdan geçirin. Son olarak, buzdolabında saklayın.

Pirinç olması sıkıntı olur muu

cevap :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Tam1cat

Pirinç eklemene gerek yok. Tavuk brokoli kabak havuç haşla ez soğuyunca ver deliriyolar benimkiler

Sselin1

Arkadaslarin dedigi gibi tavuk havuc kabak hasla blenderdan gecir ver biraz tavuk cigeri de koyarsan tam ziyafet olur. :)

Aklıma sallamasyon bir tarif geldi sanki.
Acaba piliç ciğer ve yumurta ile bir tarif yapabilir miyim.Evde havuç kabak vsvsvs yok.Bende ciğeri ve yumurtayı haşla blendarda geçir falan olur mu öyle bişe

Sselin1

Tavuk ciger patates yap ozaman daha fazla ve daha doyurucu olur. Patateste yoksa pirinç ya da makarna kullan. kuru mamaya aliştiklari icin sebze veya tahilla mamayi dengelemen daha iyi olur agir gelmesin pisiciklere.

Sdece ciğer ve patates değil mi ?Yumurta yok yani

Birdemmiktarları nasıl :)))))

Sselin1

Içine protein(et tavuk yumurta vs) haricinde sebze veya tahil koy. Mamanin 3te 1'i tahil ya da sebze olsun 3te 2'i protein. Eger kedi sayisi fazlaysa eşit oranda protein ve tahil kullanabilirsin imkanlarina bağli.

sizide zamanınızdan ettim ama

Sselin1

Rica ederim anladin ama değil mi mesajda iletisim kurmak biraz zor oluyor:)