Kedilerde Hamile Kalma Süreci Ve Çiftleşme

Eymentalay

Merhaba. Kedim Çarşamba günü kızgınlığa girdi ve daha önce getirdiğimiz ama çiftleşmediği kediyi tekrar getirdik ve bu sefer çiftleştiler. Perşembe ve Cuma günü çok defa çiftleştiler tam sayısını bilmiyorum evde yokken de çiftleşmişlerdir ben evdeyken 5-6 defa çiftleştiler. Asıl sormak istediğim ise kaç gün yan yana kalmaları gerekiyor benim kedim dişi ve kızgınlığı şu an geçmiş gibi, 2-3 günde geçmesi normal mi? Az önce erkek çiftleşmek istedi ama benimki reddetti, baya bi kovaladılar birbirlerini evde. Birde bu kadar çiftleşme üzerine kesin hamile kalmış mıdır? Tecrübeli arkadaşlar aydınlatırlarsa çok sevinirim.

37 CEVAP

Ayse_naz_G

@Cansumuezza oda iyiymiş djdjsjjsj

Dilovasevda

Ekip geldi bile :)) kopyala yapıştır yapıyorlar genelde

Cansumuezza

teesüf ederim daha evvel anormalmi yazmıştım :D bende kısırlaştırmadan yanayım. şuan keşke birisi kedisini yavrulatmak istemese deseki sendeki annesiz yavrulardan ver iki tane bana nasıl yüküm hafifler :) ama kimseyede karışamam. bilinçli birisiniz sokağa atacak haliniz yok. konuyla alakalıda komik bir tecrübemiz oldu iki kere hemde,paylaşayım dedim :)

Ayse_naz_G

ben zaten şakasına dedim,böyle şeyler hep oluyor sadece fikirlerini söylüyorlar.

minnoskoss_123

@Dilovasevda halen nasıl konuşabiliyorsunuz? Hayatımda hiç sizin gibi biri görmedim bu kişiliğe sahip.

minnoskoss_123

Yada insanlık da diyebiliriz.

Arthur4

kediler kendi kendilerini evcillestirmislerdir. insanlar yerleşik hayata geçince tahillarini ambarda depoladilar. bu da fareleri çekti. fareleri gören kediler de insanların olduğu bölgeye yanasti ve böylece mutualist bir yaşam baslattilar cin fikirli kediler.

kediler sadece insanlara miyavlar. kendi aralarında mirildanma sesleri çıkarırlar daha çok. bu miyavlama işini de şöyle kesfetmisler. bakmislar insanlar gürültülü canlılar onlara seslerini duyurmak için miyavlamalari gerektiğini dusunmusler gadasini aldiklarim.

kediler hani siz sevdiginizde mirildanirlar. bunu normalde birbirlerine yaparlar. yavru kedi annesine yapar. biz insanoğlu bunları oksadigimizda yavruluk anıları canlanıyor delilerin. insanın eli/kedinin boyutu oranı anne kedinin dili/yavru oranına yakın olduğundan çocukluk anıları canlanıyor sizofrenlerin *. battaniye falan yogurmalari da tamamen çocukluk anıları canlandigindan. annelerini emme hareketi bu yaptıkları.

20den fazla değişik ses çıkarabiliyorlar ve evet kendilerine has dilleri var diyebiliriz.

biyiklari sayesinde dar bir yerden geçip gecemeyeceklerini anlayabiliyorlar. biyiklarinin uzunluğu enlerine eşit yani.

büyük akrabaları gibi gündüz yatıp gece avlaniyorlar. avladiklari şeyi size getirebilirler. (kuş, fare vs.) benimki mesela çekirge, circir böceği getiriyor ağzında odanın ortasına. surunun diğer üyelerine yani size yemek getirmektir dertleri.

diskilarini artan yemeklerini rakipleri ya da düşmanları kokularini almasin diye gomerler. saclarinizi falan sizi sürüden gördükleri için yiyebilirler. şaşırmayın yani bunlara. maksat kokunuzu almasinlar.

erkek kedilerin bölgesi disilere göre daha geniştir.

dilleri antibakteriyeldir. bayiltildigi için cisini tutmayan bir kedi sabaha kadar kendini temizleyerek bembeyaz olabilir. (kendi kedimden biliyorum çünkü bunu. vahşi olduğundan yikamayadim ve bir odaya kapattım. cancagizim sabaha kadar uğrasmis. kedi besleyenler bu konuda ne kadar takıntılı psikopatlar olduğunu bilirler zaten kedilerin) yani yikanmaya ihtiyaçları yoktur kesinlikle.

bölgelerini belli etmek için erkek kediler sağa sola nişan bırakır yani kısacası iser.

mirildanma sesini ses tellerinin arkasındaki ufak kemik gibi bir yapının titresmesi sayesinde yaparlar. hastasıyım o sesin titresimin.

yanaklarını sağa sola surtmelerinin nedeni kokularini bırakmaktır. yani yanaklarinda koku bezleri vardır.

hergün başka bir huyunu öğrenip de bu manyaklari daha çok sevmemek kabul edilemez birşey bence. hayran olunasi canlılar vesselâm.

Gamzessven

Sıcak yaklaşımınız için teşekkürler eymenatalay. Belki de burdan tam anlatamıyoruz birbirimizi ve böyle anlaşılıyor. Ortak bir paydada anlanaşabileceğimizi düşünmüştüm ben de. Umarım seçimleriniz kediniz için en uygunudur.
@dilovasevda hiç bir halt anladığınız yok. Arthurun esprisinden de anlamamışsınız. oyuncak olursunuz burda çok takılmayın. Genç menç işinize gelince uyduruyorsunuz. Eminim hiçbirimiz sizin yaşınıza gelince böyle olmayacağız. Bunun için çok mutluyum. İki ayrı görüş de birbirine ılımlı yaklaşmaya çalışırken elinize almışsınız barutları geliyorsunuz ‘gençlere, sizden küçüklere’ bunu yapacağıma 3 yaşında olduğumu kabul ederim daha iyi. Bi bitmediniz yani hanımefendi.

Ayse_naz_G

hamileyse torunları sabırsızlıkla bekliyoruz :)

Eymentalay

Bilemiyoruz 2-3 haftaya netleşecek :)) @Ayse_naz_G

Dilovasevda

Adamına göre davranıyorlar merak etmeyin :)

minnoskoss_123

@Gamzessven iç sesimi dışa vurdunuz resmen. Çok haklısınız:)

Eymentalay

Keşke hayvanın aklı olsa da bize ne yapmamız gerektiğini söylese hepimiz rahatlardık ama maalesef tamamen sahibine düşüyor karar :) @epiglottis

Ayse_naz_G

Djidjdjjsjsjwi kavga başldı galiba dhjdjnd

minnoskoss_123

Kavga değil bu doğru olanın karşı tarafa anlatılmaya çalışılması. İllaha kavga bu diyorsanız sorununuzu @Dilovasevda ile çözün. Ortalığı karıştıran arkadaş kendisi.