Kedilerde Hamile Kalma Süreci Ve Çiftleşme

Eymentalay

Merhaba. Kedim Çarşamba günü kızgınlığa girdi ve daha önce getirdiğimiz ama çiftleşmediği kediyi tekrar getirdik ve bu sefer çiftleştiler. Perşembe ve Cuma günü çok defa çiftleştiler tam sayısını bilmiyorum evde yokken de çiftleşmişlerdir ben evdeyken 5-6 defa çiftleştiler. Asıl sormak istediğim ise kaç gün yan yana kalmaları gerekiyor benim kedim dişi ve kızgınlığı şu an geçmiş gibi, 2-3 günde geçmesi normal mi? Az önce erkek çiftleşmek istedi ama benimki reddetti, baya bi kovaladılar birbirlerini evde. Birde bu kadar çiftleşme üzerine kesin hamile kalmış mıdır? Tecrübeli arkadaşlar aydınlatırlarsa çok sevinirim.

37 CEVAP

Arthur4

Dilovasevda ben ekibin genel başkanıyım seni mahvederiz heeee ekibim ve ben gereksiz ciftlestirmeye karşıyız sadece yavruların nasıl bakilacagini kimin bakacagini bilmediğimiz için iyi ya da kötü ikisini de aynı tepkiyi veriyoruz yavrulara gerçekten iyi bakiliyosa ammenna amma ciflestirip de sokağa atanları da gördü bu gözler.. Herkes hayvansever burda ama nasıl sevcegini bilmeyenler var ondan dolayı bu kavgamız

Anonymus552223

Sadece hayvanla ilgili butun tasarruf sahibine aittir kismina katilmiyorum.

Dilovasevda

Aman dikkat edin burda 3 5 tane genç var önüne geleni azarlıyorlar çiftleştirdim deyince :)

Eymentalay

@Dilovasevda sormayın ya biliyorum at gözlüklerini takmışlar önlerine gelene saldırıyorlar anlamak dinlemek asla yok eleştirmekten başka bişey yapmıyorlar. @Ahsenbb Erkeği evine göndermeli miyim sizce? Yoksa kalsın mı biraz daha bugün 3. Gün

Eymentalay

Doğduklarında muhakkak atarım :) @minnoskoss_123

Gamzessven

Şimdi laf etsek biz kötü oluruz, linç ediyo oluruz sizin yaptığınız da farklı değil. Çok da mantıklı olan ve doğruluk payı yüksek olan şeyler söyledik. İnsanlar olmasını istediği şeye inandığı için genelde kabul etmiyor işte o doğruları da. Bunun için susamadıysak da suçlu biz olalım problem değil. Herkes hayvanlar için hayvanlarınız için bir şeyler söylüyor sonuçta. Kimse kötü niyetli değildi. Adamına göre muamele falan da yok hiçbirinizi tanımıyoruz ve herkese aynı şeyler söyleniyor. Konu sizin sağlığınız olsa ve aynı şeyleri yapsanız ne haliniz varsa görün deyip geçebilirdim ama elinizdeki hayvan olduğu için susamıyorum. Dediğim gibi neye inanmak istiyosanız ona inanıyorsunuzz biz elimizden geleni yaptık

Eymentalay

Şimdi öncelikle bunun doğru olup olmadığına her hayvanın sahibi kendi karar verir, sonuçta hayvanla ilgili bütün tasarruf sahibine aittir ve kimse kendisine dostluk eden hayvanının kötülüğünü istemez. Sizin dediğiniz şey evde doğum olunca sokaktakilerin önü kesiliyor, bu biraz değişken birşey genel olarak doğru ama ben tam olarak öyle düşünmüyorum sahiplenmek isteyen her türlü sahiplenir zaten sokaktaki hayvanı. Ki ben bir sürü cins kedi sahiplenecek imkanım varken sokaktan kedi sahiplenmiş bir insanım şu an baktığım kedi sokaktan gelme bir kedi. Kendi kedimin yavrularını görüp sevmek istiyorum kedimin anne olmasını istiyorum belki yavrulardan birini veya birkaçını da kendim sahiplenirim bunu hala düşünüyorum. Onun dışında zaten etrafımdaki ailelere vereceğim yavruları, sadece güvendiğim yerlere verdiğim için ömür boyu kontrol etme imkanım olacak o yüzden içim çok rahat. Yavrular sahiplenilir sahiplenilmez ilk iş zaten kısırlaştırma. Burda insanların muzdarip olduğu konu ise sizin sürekli sorulan sorulara farklı cevaplar verip insanları eleştirmeniz ve tabiri caizse taciz etmeniz. Cansumuezza hanımın ilk defa sorduğum soruya normal olarak bir cevap verdiğini gördüm mesela konuyla alakalı :)) teşekkür ederim cevabı için. Minnoskoss gamzesseven adlı arkadaşların da her çiftleştirme sorusunun altında soruyla alakası olmayan abuk subuk cevaplar görüyorum. Biliyorum hepiniz iyi niyetlisiniz sonuçta burda bi ortak paydamız var hepimiz kedilerimizin veya diğer evcil hayvanlarımızın iyiliğini düşünüyoruz ama insanlara kedinizi kısırlaştırın çiftleştirmeyin veya çiftleştirip yavrularıyla ilgili bişey soran insanlara niye çiftleştiriyorsunuz gibi şeyler söylemek yerine ya cevap vermeyin ya da sorulan soruyla ilgili bir bilginiz varsa ona göre cevap veriniz lütfen, rica ediyorum tekrardan sizden. Saygılar. :)

Luckysmom

@Dilovasevda neden hiçbirşey yokken ortalığı karıştırıyorsun? Kimse tek bi farklı görüş belirtmemişken neden kavgaya susamış bi şekilde fesatlık yapıyorsun?

Burda herkesin fikrini belirtme hakkı var kimse seni alkışlamak zorunda değil. Neden bu kadar fesatsın?Allah akıl fikir versin.

13-20 yaş aralığında değilim bu da sana kapak olsun mu?

Sselin1

Burdaki kimsenin kötü niyetli oldugunu düşünmüyorum bu tartışmalarin kimseye şahsi bir faydası yok sonuçta. Ama bazi arkadaslar hassas olduklari icin bazen fazla asabi olabiliyorlar gerçekten. ya da masajla kurulan iletisimin aziziligine ugruyorlar normal bir sekilde yazdigin sey mesaj yanliş anlaşılıyor çünkü. Mesela cins kedilerin ciflestirilmesine satin alinmasina gercekten ben de karsiyim cunku talep fazla oldugu icin bu canlar ticari mal olarak görulüyor. Genetik rahatsizliklarindan bahsetmiyorum bile bizim bencilligimiz yuzunden bu haldeler. simdi hangi hayvansever bu duruma tepkisiz kalabilir. Tekir kedilerin cifteştirilmesini de onaylamasamda uyarimi yapar fikrine saygi duyarim çünkü geneli bir kere yavrulattiktan sonra kisirlastirmayi planliyor bu onu cani yapmaz. Ama söyle bir durumda var bu dogan yavrulara nolcak ömürlük diye verdigimiz yuvalar malesef ömürlük olmuyor kac tane sahiplendirdigim yavruyu geri gönderdiler ya da evden kacanlar oldu. onlara tekrar yuva bulmak hem kediler icin hem benim icin yipratici oluyor. En son 4 ay baktigi kediyi bana geri gönderen serefsiz, kediyi disari atacakti. Yetiskin ve kizginliga girmis bir kediye yuva bulmak gercekten zor oyuzden kısırlaştirip tekrar sahiplendirdim ve 3 kere tekrar geldi. Simdi de elimde bir bucuk aylik yavru var sokakta kesinlikle ölür yuva bulmak zorundayim. Bu canlara öncelik verilmesini her hayvansever ister. Işte bu yüzden düzgün bir sekilde baski yapmadan uyari yapmakta yanliş olan bir durum yok. Cünkü uyarimiz Hem kendisi hem dogacak yavrular hem de sokaktaki canlar icin.

Anonymus552223

Siz doymadiniz mi yavruya:))

Eymentalay

Kendi kedimi ilk defa çiftleştiriyorum diğer yavruları ölmesinler diye aldım sokaktan onlar ayrı :)) @epiglottis

Ahsenbb

Hamile kalmıştır,2 ay sonra yavruları seversiniz:)

minnoskoss_123

Keşke çiftleştirmeseydiniz. Ama hamiledir. Yavruların fotoğraflarını bekliyoruz:)

minnoskoss_123

@Dilovasevda siz hangi hakla tanımadığınız insanlar hakkında yorum yapıyorsunuz?

Cansumuezza

bazen kalmıyorlar ya değişik arkadaşımın kedisi bir hafta kaldı erkek kedi ile geldi hamileymiş gibi triplere girdi belkide biz öyle anlamak istedik ama hamile falan kalmamış meğersem :D