Merhaba, Kedim Isırıyor Ve Tırmalıyor, 4 Aylık... Heran Bunu Yapıyor Oyun Oynarkende.. Tüm Ellerim

Zeer

Artık, kucağıma alamıyorum, yarım kol giyemiyorum.. Neden sizce.. Tırnakları severken bile dışarda

13 CEVAP

Ahsenbb

Elin oyuncak olmadığını anladıktan sonra kuyruğunu çok hızlı sallamaya başladığı an sevmeyi bırakırsanız.Kuyruğunu çok hızlı sallaması sinirleniyorum artık demenin kedi dilidir.
Kedinin tırnaklarını keserseniz tırnakları da canınızı yakmaz bilmiyorsanız veterinere kestirebilirsiniz.
Kedi eğitilir her kedi böyledir eğitim süresi çocuğunuzu eğitmek kadar zor değildir sadece sabır ister.
Siz kararlı olursanız birçok istediğinizi yapacaktır.Kızmadan farklı birşeye yönlendirerek dediğinizi yaptırırsanız hırçın değil uysal bir kedi olmasını sağlarsınız.
Kedilerin davranışları sahibinin ona karşı olan davranışlarının yansımasıdır.

Ahsenbb

4 aylık ve dişleri kaşınıyor çok normal bu dönemde çocugunuz 3 yaşına geldiyse veya daha fazlaysa kedinize olta alın ve cocugunuz onu oltayla oynatsın eliyle hiçbir temasta bulunmasın onun oyun arkadaşı olduğunu ve oyunun bu şekilde oynandıgını anlayıp elini ısırmak yerine oltanın oyuncağını ısıracaktır.Diş kaşıyıcı oyuncaklar lazer vs edinirseniz elinizi ısırmak yerine oyuncaklarına yönelir.
Elinizi ısırdığında hayır diyip ortamdan uzaklaşın ve önüne oyuncak atın.

Ahsenbb

Kuyruğunu cok hızlı sallamaya başladığı an sevmeyi bırakırsanız ısırmaz*

Gozdetemizel

Valla acikcasini soylemek gerekirse 2 aylikken kedimi sahiplendik.suan 8aylik o sure zarfinda hic kucaga alamadik surwkli isirdi tirmaladi.asla kendi gelip kucagimiza yatmadi.cok saldirgandi hep (tabi ki oynadigini zannediyo ama acitiyo) benim gozume pence atti saatlerce kanadi ve gunlerce
Mosmor gozle gezdim.taaaaa ki 10 gun once kisirlastirana kdr.suan hanfendi tam bi kucak kedisi oldu cikti.tabi ki kudurtursak yine isiriyo oynuyo ama onun disinda kendi gelip kucagima yatiyo ya da ben alirsam mirmirmirmi basliyo guruldamaya.ancak 4 aylik diyosunuz zaten kisirlastiramazsiniz.biraz bekleyecek dayanacaksiniz mecburen.isirdiginda elinizi cekin baska biseylerle ilgilenin bunun oyun olmadigini anlamasi gerek.tepki verirseniz daha cok saldirir ama umursamazsaniz bi nebze durdurursunuz.cok uzun yazdim ama bizimkide cocuklara yapiyo,kosuyo ustlerine bacaklarina atliyo oyun oynamaya calisiyo cunki bebek ve cocuklar bizden daha hareketliler.insallah duzelicek

Ilaydaaulus

Kediler genelde 1 yaşını geçtikten sonra sakinleşiyorlar şuan tam enerjik zamanı sizinle oyun oynamak istiyor farklı oyuncaklar alarak oyalayabilirsiniz

Gozdetemizel

Normal.cocuk oyun oynuyo.disleri kasiniyo.isirabilecegi baska seyler alin.ornegin kediotlu dis kasiyici,pelus fare vs

Gozdetemizel

Bir de bebegin odasina kediyi sokmuyosaniz kapisini kapatiyosaniz daha cok merak eder bence.sizde icerde olup onh disarda birakirsaniz bu sefer her firsatta arkanizdan girecek ve daha da hircinlasacak.kontrol altinda olmak sartiyla kedinizi bebegin oldugu odaya alistirin ve gozlemleyin bence.bir de ikeadaki pelus kucuk fareler pipet kullanilmayan dis fircasi gibi seyler birakin salona ilgisini dagitacak

Zeer

Sürekli böyle mi olur sizce, bebeğimin yüzü çiziliyor ağlıyor, biz bile kucağa alamıyoruz... Her kedi böylemi

Zeer

Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, uygulayacağım önerilerinizi...

Zeer

Yok bebeğin oda kapısı açık, 1.5 yaşında, kızım da kendimizin peşinde sürekli ama oynarken kolları ayakları hep çiziliyor, hatta yüzü

Emre95

Oyun amaçlı yapıyor çok uzamışsa tırnaklarını kesmeyi deneyin ama bu işe yaramaz benimki 1 yaşına girdi hala oynarken çiziyo ellerimi oyun oynuyor benim kedim diğerlerine nazaran aşırı aktif kolay kolay yorulmaz bazıları varkı çok miskin ve sakin olur ilerde belki değişebilir bu huyu

InciCAN

Çizilen bölgelere sarı kantaron yağı uygulayın. Daha hızlı sürece iyileşecek ve daha az iz kalacaktır.

Gozdetemizel

Yani ne desem bos bizimki de bizle oynamaz eve bebek cocuk gelince tepesine cikar.bayiliyo onlarla oynasin ama bebek vr cocuklar cok hareketli olunca bu sefer yapistiriyo pençeyi.ama bilerek isteyerek degil oyun amacli yaptigini dusunuyorum