Kedilerimin Dışkısı Çok Kötü Kokuyor

Merhaba, evde üç kedim var bir buçuk aydır Brit Care Sunny kullanıyorum. Bütün kediler ısrarla aynı kum kabını kullandığı için diğer kum kaplarını kaldırdım ve eğer öğlen evdeysem toplam üç kez kumu temizliyorum. Kapalı kum kabı ve filtresi de olmasına rağmen kum kabına girdikleri anda ev o kadar iğrenç kokuyor ki size anlatamam. Gece girdiklerinde kötü kokudan uyanıyorum. Herkes mamayla alakalı olduğunu söylüyor, mamayı değiştirmem lazım artık çünkü eve misafir alamaz oldum her yer kuma girdikleri anda iğrenç kokuyor. Sizce hangi mamayı almalıyım dışkı kokusunu minimuma indirecek? Sunny’i iki kedim de uzun tüylü olduğu için tüylerine iyi geliyor diye alıyorum gerçekten de tüyleri çok çok az dökülmeye başladı bunun gibi bir mama önerebilir misiniz çok zor durumdayım artık

12 CEVAP

Anonymus552223

Mamasini verme saatinizi ayarlayin, siz uyanikken yapsin hemen temizlersiniz. Kaliteli mamalarin hepsi kokutuyo. Brit care daha da fena.

Deliladilan

mama olarak ND kum olarak da Reflex Aktif Karbonlu kullanıyorum. inanın kaç gün temizlemediğim de oluyor, sıfır koku. tavsiye ederimm

Gamzessven

Kum da önemli bence hangi marka kum kullanıyorsunuz

Sudeckmkc

Kum olarak biokitty kullanın içine bir iki paket yeşil çay dökün mümkünse tuvaletin bulunduğu yerde havalandırma ya da pencere olsun. Kaliteli markaların hepsi protein oranları yüksek olduğu için koku yapıyor hele bizim gibi balıklı mama kullanıyorsanız çok daha fena. Matisse somonlu sterilised kullandığımızdan beri tüyleri gürleşti ve daha parlak oldu ama koku da arttı

Lindo cat sabun kokulu kum kullanıyorum önceden de onu kullanıyordum ama koku olmuyordu:( saatlik mama olayı benim için hiç uygun değil çünkü öğrenciyim sabah kaçta gidip kaçta eve geleceğim çok belli olmuyor ve tek yaşıyorum o yüzden mamayı fazla fazla bırakıyorum evden çıkmadan önce. Royal canin indoor dışkı kokusunu en aza indiriyor diye okudum ama onun da sadece 2 kg var anladığım kadarıyla ve 200 lira. Üç kediye indoor da alamam o yüzden. Gerçekten çıldırmak üzereyim kokudan

Deliladilan

peki o zaman kum parfumleri var kumun üzreine döküyormuşsun gerçekten azaltıyormuş kokuyu bir de onu deneyin o zaman

pinarcaya

Kediler ishal ya da yumusak kaka yaptiklarinda da cok koku oluyor. Oyle birsey mi var acaba?

Gozdetemizel

Catsan iri tanelide ve biokittyde hic koku sorunumuz olmadi.biokitty den sadece temizlerken cok toz kokusu almistim.catsan deneyin ancak ciste topaklanmiyor kum haline geliyor

Evet yumuşak dışkıları var o da yine brit care sunnye yazılan olumsuz yorumlardan. Mamayı kesinlikle değiştirmem gerekiyor tüylerine iyi gelse de. Profine kullandınız mı hiç? Bütçeme profine uyuyor

Kumumun son paketi zaten catsana bakacağım

HuriyeAysu

bebek pudrasıda dökebilirsiniz dalinin pudra kokuyu azaltıyor kum giderici pudralar pahalı oluyor memnun kalırsanız ondan alırsınız

Sselin1

Brit care lily ve sunny secenekleri icerik olarak iyi degil hassas kedilere göre oldugu icin diger seceneklerine bakabilirsiniz. Profine markasini da önermem matisse ya da brit care diger seceneklerini deneyebilirsiniz