Proplan Yavru Maması Sağlıklı Mı?

Rkandu11

Herkese mutlu ve huzurlu hafta sonu diliyorum :) İlk defa kız sahiplendim , kızımın sağlığı ve mutluluğu adına öğrenmekten kaçınmıyorum. Şimdiye kadar çok soru sormuş olabilirim kusura bakmayın. Bir çok bilgi öğrenmenin verdiği mutluluğu ve iyi bir baba olabilmenin heyecanını yaşıyorum :) Soruma gelelim , proplan yavru Kedi Maması aldım , bir çok kişi tavsiye etmiyor o yüzden gimcat markasından yaş mama aldım , yaş mamayı da çok verme taraftarı değilim. Tavuk , tavuk ciğeri , tavuk suyu vs sunabildiğim en güzel hizmet için uğraşıyorum. Ama mama ucuz değildi parası önemli olmasa da aldım bir kere kullanmayınca aldığım ürünü hizmete dönüştüremediğim için mutlu olamıyorum ama içim de rahat değil düşüncelerinizi bekliyorum :)) Bir de günlük kaç gram yemek yemesi lazım kaç litre su tüketmesi lazım. Çok soru sordum kusura bakmayın lütfen. Başka konular hakkında tecrübelerinizi de dinleyebilirim :)) (45 günlük , 432 gram)

20 CEVAP

Hidatot

Merhabalar, biz de yeniyiz henüz öğreniyoruz da yaş mama çok verme taraftarı neden değilsiniiz? Hazır bulunduğundan içerisinde zararlı maddeler olabileceğinden dolayı mı?

HuriyeAysu

miktarına gelince kısırlaştırana kadar mama kabı dolu olsun gramajla vermenize gerek yok yavruyken

Rkandu11

@HuriyeAysuok teşekkür ediyorum , sağolun :))

Cem_M

Proplan yerine N&D, Orijen, Acana gibi az tahıllı yada tahılsız mamaları tarcih edebilirsiniz fakat biraz pahalıdırlar. Daha orta standartlarda bişey düşünürseniz Brit Care deneyebilirsiniz.

Rkandu11

Çok teşekkür ediyorum, sağolun :))